Пам’ятаєте, я обіцяла вам, що березень буде сповнений цікавих подій? Так ось, я не обманювала. Вчора ми з Мусею побували в «Мистецькому арсеналі» на відкритті «Музею новин». Ми прийшли туди спеціально раніше, щоб бути в числі перших, але бажаючих подивитися на це диво виявилося неймовірно багато. Воно й не дивно, адже це перша виставка такого роду в Україні.
Відразу напишу (в першу чергу для дівчат): ніяких підборів. Музей складається з десяти залів, які займають пристойну площу. А щоб ви не загубилися (враховуючи розміри експозиції, це можливо), при вході кожному дають карту!
Я покажу вам тільки малу частину того, що нам вдалося побачити. Кожен зал присвячений тій чи іншій темі. Але крім захоплюючих новин експозиція також наповнена інтерактивними зонами.
Державний прапор, який В’ячеслав Чорновіл вносив до Верховної ради в день оголошення незалежності України, лежить в одному з перших залів. Як бачите, його охороняють. Керівник проекту Ярослава Гресь сказала, що приходити в «Музей новин» можна хоча б заради того, щоб подивитися, як відбувається зміна почесної варти у прапора.
А ще, щоб побачити вивезені журналістами артефакти із зони бойових дій на сході України.
Потім в одному з залів ми побачили Аллу Мазур. Відвідувачам обіцяли показати її голограму, але на честь відкриття проекту телеведуча особисто з’явилася в музеї, щоб поспілкуватися і сфотографуватися з гостями.
Тут же була зроблена і студія ТСН, де кожен міг урочисто постояти за стійкою, звідки віщають новини ведучі. Ми з Мусею туди навіть не протиснулись – дали дорогу студентам.
Хто не встиг підійти до справжньої Алли Мазур, той міг сфотографуватися на тлі голограми телеведучої. Щоправда, ми з Мусею злегка інакше уявляли голограму – більш об’ємну.
Всі бажаючі (а таких було чимало) могли спробувати себе в ролі ведучого і, що найважливіше, побачити відзнятий матеріал на youtube-каналі музею.
А ще можна було побачити себе у вечірньому випуску ТСН. Адже кореспондент Олександр Загородній окрім зйомки сюжету розповідав гостям про те, як воно – працювати в зоні бойових дій. Олександр неодноразово відправлявся на схід нашої країни з камерою і мікрофоном.
Від чого ми з Мусею були у захваті, так це від приладів віртуальної реальності! Скажімо, можна миттєво опинитися у Чорнобилі, Верховній раді і навіть в зоні АТО.
Якщо ви прийдете в музей, наприклад, у штанях, не хвилюйтеся – можете тут же вбратися і в сукню, і в спортивну форму, і навіть в костюм космонавта. Зрозуміло, що все віртуальне, але дуже кумедно!
І знаєте, що цікаво? Це далеко не все, що можна побачити і протестувати в «Музеї новин». Раджу приходити зранку: новини краще сприймати на свіжу голову!