Керуючий пенсійними фондами Нью-Йорка демократ Скотт Стрінгер закликав до змін у правлінні Facebook після скандалу з витоком особистих даних користувачів, які збирала консалтингова компанія Cambridge Analytica, повідомляє Business Insider.
Пенсійні фонди Нью-Йорка, які вклали в Facebook $1 млрд, є першими великими інвесторами соціальної мережі.
Виступаючи від імені пенсійного фонду, Стрінгер закликав замінити Марка Цукерберга незалежним головою правління. Також чиновник запропонував впровадити в дирекцію Facebook трьох нових директорів, щоб посилити нагляд за захистом персональних даних.
Стрінгер назвав Facebook восьмою за величиною компанією в світі, аудиторія якої перевищує 2 мільярди людей, і зазначив, що компанія продовжує працювати в «незвіданих водах і ще не пристосувалася до того, щоб убезпечити дані Facebook».
«Ми не намагаємося нашкодити Facebook, ми намагаємося зробити його сильнішою компанією», – прокоментував політик.
Сам Цукерберг заявив у середині березня, що Facebook дізналася від видань The Guardian, The New York Times і Channel 4, що Cambridge Analytica, можливо, не видалила дані користувачів.
«Ми негайно заборонили їм використовувати будь-які наші сервіси, – сказав Цукерберг. – Cambridge Analytica стверджує, що вони вже видалили дані й вони погодилися на судовий аудит фірми для підтвердження цього».
Нагадаємо, 21 березня у себе на сторінці Марк Цукерберг написав, що його компанія несе відповідальність за захист призначених для користувача даних і «найважливіших заходів для запобігання таким подім у Facebook вжили ще кілька років тому».
Як повідомляє Alternative Science, 30 березня Ілон Маск під час зборів інвесторів SpaceX і Tesla оголосив, що він звернувся до Facebook і запропонував купити кожну акцію компанії, фактично ставши її єдиним власником, «зробивши послугу всьому людству». Зі слів Маска, він би дуже правильно скористався своєю владою і вилучив би соціальну мережу з інтернет-простору.
«У мене є вільні гроші, тому, якщо Цук хоче укласти угоду, він знає, де мене знайти», – сказав Маск.