4 квітня були повністю відключені від цифрового і залишків аналогового мовлення кілька районів Луганської області. Вимкнення передавачів відбулося на 6 об’єктах Концерну РРТ через заборгованість держпідприємства перед енергетичною компанією «Енер Схід» у розмірі 1,5 млн гривень. Пізно ввечері 5 квітня «Медіа Група Україна» поширила заяву, в якій закликає Кабінет міністрів звернути увагу на позицію Концерну РРТ. МГУ вважає, що відключення сталося з вини держкомпанії. Станом на 8 квітня передавачі Концерну РРТ не працюють, роботу деяких веж, зокрема в Лисичанську, підтримували за допомогою генераторів.
«На початок березня заборгованість Концерну РРТ становила близько 1,275 млн гривень. За березень було нараховано близько 700 тисяч, оплачено 425 тисяч гривень. На 2 квітня борг КРРТ становив близько 1,5 млн гривень. Це заборгованість за три місяці, починаючи з січня. Звернення про реструктуризацію і відтермінуванн у погашенні заборгованості від КРРТ не надходило. У телефонному режимі ми розмовляли, вони повідомляли, що розглядається питання виділення коштів для повного погашення заборгованості. Нам повідомили, що це буде вирішено до 1 квітня, станом на 2 квітня цих грошей немає», – повідомляє директор «Енер Схід» Олена Богодух.
«Медіа Група Україна» у своєму відкритому зверненні, поширеному пізно ввечері 5 квітня, вважає неприпустимим відключення телевізійного мовлення, «особливо в період, який визначає долю країни»
«Основне завдання Концерну РРТ – забезпечувати безперебійну діяльність передавачів, однак у період, коли українці особливо потребують доступу до інформації, керівництво державної установи постійно допускає відключення. Після запровадження нової технологічної моделі існування ринку (перехід із аналогового на цифрове мовлення) у Концерну РРТ було більш як півроку для того, щоб оптимізувати свою діяльність, домовитися про реструктуризацію боргу і привести свої витрати у відповідність зі своїми доходами, проте, замість налагодження бізнес-процесів , керівники Концерну намагаються довести необхідність підвищення тарифів на свої послуги. Закликаємо Кабінет міністрів України звернути увагу на відверто неринкову позицію Концерну, яка ще й загрожує інформаційній безпеці країни», – йдеться в повідомленні медіахолдингу.
Нагадаємо, вимкнення передавачів КРРТ стало системним останнім часом. 18 березня зафіксовані відключення передавачів у Красногорівці Полтавської області, а 20 березня – у Білопіллі Сумської області. Передавачі в цих населених пунктах не працювали протягом щонайменше двох діб. Тоді ж повідомлялося, що проблеми із заборгованістю перед енергетиками є також у вінницької філії КРРТ. Ситуацію засудила телегрупа «1+1 медіа», гендиректор якої Олександр Ткаченко вказав на спроби доведення підприємства до банкрутства.
Як повідомлялося раніше, КРРТ погрожував відключити ефірну цифру 18 березня через відсутність договору із «Зеонбудом», а також борг мовників у розмірі 110 млн гривень, з яких близько 95 млн гривень становить борг суспільної компанії. Після цього поновила роботу робоча група при Держспецзв’язку – чиновники, «Зеонбуд» і телегрупи повинні домовитися про нові ціни на послуги КРРТ для «Зеонбуду» до 1 травня. Концерн РРТ повідомляв, що через відключення ефірного аналогового телебачення і непідписання нового договору із «Зеонбудом», він не може оплачувати електрику, а з 1 травня у підприємства може виникнути заборгованість перед його працівниками.
Фото: pexels