Голова наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України Тетяна Лебедєва запевняє, що відсутність висвітлення важливих подій за участю перших осіб держави Суспільним мовником не було причиною рішення про відсторонення Зураба Аласанії. Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook.
«Уривок проекту рішення, який цитує, зокрема З. Аласанія, був запропонований одним із членів наглядовоі ради В’ячеславом Козаком, і лише частково увійшов у остаточне рішення ради», – розповідає Тетяна Лебедєва, пояснюючи відмову в коментарі журналістам незатвердженням протоколу. Раніше голова ради запевняла, що протокол буде оприлюднений на сайті НСТУ не раніше, ніж через 5 днів. Це нібито пов’язано з тим, що документ повинні схвалити всі учасники засідання.
Вона також виклала повний текст «одного з проектів рішень», щоб «уникнути інсинуацій». «Цей текст, повторю, не став рішенням ради. Остаточна мотивація припинення контракту з Аласанією буде оприлюднена найближчими днями», – підсумувала Лебедєва.
В оприлюдненому документі серед причин звільнення Аласанії зазначено створення «виконавчої структури на чолі з виконавчим продюсером», яка, згідно з документом, дублює діяльність інших структур НСТУ. На неї за 15 місяців було витрачено 8 млн гривень бюджетних грошей. Також у ради є питання до фінансової політики НСТУ, зокрема, до «режиму суворої економії», який був запроваджений у жовтні 2018-го, а також до аудиту EY, який відмовився надавати висновки через те, що «Аласанія не зміг впорядкувати фінансову звітність компанії».
Утримувалася від коментарів, бо не можу цього робити, поки не затверджено протокол. Але…У зв’язку з тим, що низка…
Опубліковано Тетяною Лебедєвою Пʼятниця, 1 лютого 2019 р.
Ситуацію з НСТУ прокоментували виданню «Детектор медіа» також у Адміністрації президента. В АП обіцяють підтримувати Суспільного мовника. «Створення незалежного суспільного мовлення було й залишається величезною цінністю для України. Суспільне є спільним досягненням влади і громадянського суспільства і завжди підтримувалося і буде підтримуватися президентом», – сказали в прес-службі АП, не коментуючи сам факт звільнення Аласанії.
Тим часом «Українська правда» опублікувала відкриту заяву «журналістів українських ЗМІ», у якій ідеться про факт прояву цензури в питанні розірвання контракту з головою правління Суспільного мовника Зурабом Аласанією. У відкритому листі журналісти оголосили про створення неформальної спільноти «Ініціатива”34″». У листі не зазначено, хто саме підписав цю заяву.
Нагадаємо, вчора наглядова рада НСТУ ухвалила рішення про дострокове звільнення Зураба Аласанії з посади голови правління НСТУ. Виконувати обов’язки Аласанії буде член правління НСТУ Микола Чернотицький, який не прокоментував, чи згоден він очолити НСТУ. Зураб Аласанія пообіцяв судитися після оприлюднення причин, а також опублікував проект протоколу, в якому наглядова рада НСТУ звинувачує Аласанію, зокрема, в тому, що він не показав хресний хід за єдину помісну церкву, засідання Генасамблеї ООН і один із економічних форумів у Харкові. На всіх трьох заходах був присутній президент. Член наглядової ради Євген Глібовицький пропонує колегам переголосувати відставку Аласанії.
«Телекритика» сподівається отримати розгорнуті коментарі від Тетяни Лебедєвої і Зураба Аласанії.
Фото: НОТУ