Серед відхилених кандидатів значаться: Лаврентій Малазонія (від «Оппоблока», екс-керівник новинного продакшена телеканалу «Інтер»); Олександр Мельничук (від всеукраїнської громадської організації «Центр розвитку “Медіафорум”», продюсер тематичних телеканалів групи «Євромедіа» генпродюсера «Євробачення» Павла Грицака); Павло Миколюк (від «Української антипіратської асоціації», директор юридичної фірми «Віндекс», яка захищає інтереси «Медіа Групи Україна»); Олександр Харебін (від громадської організації «Лабораторія законодавчих ініціатив», політконсультант, екс-заступник директора НТКУ).
«Ми проконсультувалися з юристами, і вони вважають, що кандидати порушують (вимоги до кандидатів. – Ред.). Несвоєчасне надання документів та подання документів від громадських організацій, які не мають статусу всеукраїнських, є порушенням. Ми не можемо повідомити парламенту, що ці кандидати відповідають кваліфікаційним вимогам. Тому є пропозиція відхилити всіх інших кандидатів, крім тих, яких ми взяли минулого разу», – зазначила голова Комітету Вікторія Сюмар.
21 листопада Комітет свободи слова на своєму засіданні ухвалив рішення рекомендувати Верховній раді до розгляду шістьох із десяти кандидатів на вакантну посаду члена Нацради. Серед них були: Валентина Руденко, Максим Онопрієнко, Володимир Чемес, Олександр Глущенко, Євген Лахно і Андрій Шаповалов.
На цьому ж засіданні 21 листопада було озвучене зауваження до решти кандидатів. Лаврентій Малазонія несвоєчасно подав документи – кандидат доносив їх після завершення терміну подання заяв. Інша трійка кандидатів була висунута громадськими організаціями, що не довели комітету свого всеукраїнського статусу (тільки такі організації мають право висувати кандидатів у члени Нацради). У Павла Миколюка, крім того, не було п’ятирічного досвіду роботи в ЗМІ, що також є обов’язковою умовою.
Як повідомляла «Телекритика», восьмим членом Нацради може стати людина з «орбіти впливу» «Медіа Групи Україна» Ріната Ахметова. Зв’язок із «Медіа Групою Україна» є у трьох із шести кандидатів – Валентини Руденко, Максима Онопрієнка (гендиректор запорізької телекомпанії TV5 Ріната Ахметова) і Володимира Чемесова (адвокат, у 2010-х був радником із правових питань гендиректора каналу «Україна», а також членом юридичного комітету «Індустріального телевізійного комітету» від «України»). Найбільше шансів у Валентини Руденко, висунутої «Радикальною партією». Остання має тісні зв’язки з Рінатом Ахметовим, голова партії – Олег Ляшко, лідирує за кількістю замовних сюжетів в ефірі новин «Сьогодні» телеканалу «Україна».
Нагадаємо, парламент і президент призначають до Нацради по чотири особи. Посада члена Нацради за парламентською квотою стала вакантною 2 серпня 2016 року, після того, як із Нацради пішла Катерина Котенко (Загорій). Комітет двічі оголошував конкурс – у серпні і грудні 2016-го, але не підбивав підсумки. 4 липня Комітет оголосив новий конкурс на заміщення вакантного восьмого місця в Нацраді.