Що відбувається?
Упродовж довгих років для власників тарілок українські канали були у відкритому доступі, їм навіть не треба було ставати абонентами одного з супутникових провайдерів. Вмикай і дивись. Але тепер ситуація змінюється, і нічого з цим не поробиш. Кодування супутникового сигналу – одна з вимог Євросоюзу у сфері телекомунікації. Адже зараз громадяни інших країн, до яких «добиває» український сигнал, теж можуть дивитися їх безкоштовно. А це порушення.
Уже відомо, що закодованими будуть 23 телеканали: «Інтер», НТН, К1, К2, МЕГА, «Піксель», Zoom, «Enter-фільм», СТБ, ICTV, «Новий канал», М1, М2, «Оце», «Україна», НЛО ТБ, «Індиго TV», «1+1», «2+2», ТЕТ, «ПлюсПлюс», «УНІАН ТБ» і «Бігуді»
Неуловимый Джи: как прошел запуск 4G в Украине и почему с ним проблемы
Ой! І що тепер робити?
Якщо ви користуєтеся супутниковим телебаченням, то, щоб дивитися закодовані канали, вам доведеться зробити дві речі. По-перше, стати абонентом одного з супутникових провайдерів. На українському ринку зараз їх два основних – Viasat і Xtra TV. Закодовані канали будуть входити в їхні пакети. По-друге, доведеться купити або взяти в оренду новий супутниковий ресивер, додаткову приставку, яка й декодуватиvt сигнал телеканалів.
У рідкісних випадках знадобиться певне переналаштування супутникової тарілки. Цим може зайнятися майстер, у переліку послуг обох провайдерів є технічне обслуговування.
Скільки це коштуватиме?
Точних сум поки жоден з провайдерів не оголошував. Не зрозуміло навіть, будуть провайдери продавати окремо пакет із 23 українських закодованих каналів чи їх доведеться брати оптом разом з іноземними. Ціна стандартного пакету каналів від Viasat наразі – 109 грн/міс., а у Xtra TV – 159 грн/міс.
Вартість ресивера поки що теж невідома. Але за чутками коштувати ця коробочка буде близько 1000 грн.
Чи є альтернативи?
Для користувачів супутника – немає. Звичайно, якісь канали поки залишаться у відкритому доступі, наприклад, регіональні, нішеві та навіть іноземні. Але, по-перше, це тимчасово. А, по-друге, всі основні українські канали ви дивитися не зможете.
Альтернативою може стати цифрове телебачення від «Зеонбуду», у такому разі теж доведеться купити новий ресивер, але платити абонплату за українські канали не потрібно. Щоправда, з покриттям «цифрою» в Україні залишаються проблеми, і краще не поспішати. Принаймні, поки ви не упевнитеся, що у вашій місцевості покриття є.
Чи багато людей в Україні дивляться «супутник»?
Чимало. За офіційний даними, супутниковим телебаченням користується 4,5 мільйона домогосподарств. Більшість із них не є абонентами профільних провайдерів і дивляться саме ті українські канали, які скоро будуть закодовані. Крім того, тарілки часто ставлять люди, в місці проживання яких немає ані пропозицій кабельного ТБ від провайдерів, ані покриття «цифрою». Тож їм у будь-якому разі доведеться «подружитися» з кодуванням сигналу.