Спеціалісти MIT Technology Review вирішили поекспериментувати і створити за допомогою нейромереж комедійний шедевр. Для цього завдання алгоритму показали 360 сценаріїв різдвяних фільмів із «Вікіпедії», на підставі яких він зміг би вигадати власний сюжет. Як надалі виявилося, змусити нейромережі «писати» смішно досить складно.
Для роботи взяли алгоритм textgenrr. У нього є 2 режими: ви можете використовувати літери для генерації слів у стилі інших слів або використовувати слова для генерації пропозицій у стилі інших пропозицій. Кожен із режимів має налаштування, які можна регулювати відповідно до бажаних результатів. Вчені сфокусувалися на трьох основних налаштуваннях: кількості шарів, кількості епох і температурі.
Шари відповідають за складність нейронної мережі. Чим їх більше, тим складніші дані, з якими мережі можуть працювати.
Епохи – дані, які ШІ надає перед формуванням кінцевого результату.
Температура – креативний параметр. Чим вона нижча, тим загальніші слова обиратиме нейромережа.
Ось приклади того, що вийшло за високої температури і зростання кількості епох:
Епоха 6
- І хлопчик син працює, чиї проблеми народжені релігійними (And boy son working whose issues born religious can a).
- Макс Маккалістер Еві, хто вірний своєму Різдву в питанні партнера (Max mccallister evie to who true to her christmas the in partner question).
- Сирота і Маккалістер, квартира викрадача самого свята (Orphan and mccallister apartment thief most holiday).
Епоха 8
- Приміський власник виїжджаючої команди коротко злий, щоб на що вона неслухняна спроба неслухняного у втечу життя впізнає околиці були їхні будинки обставини відвідати вас (Suburban owner away team short evil to at that she the naughty attempt naughty into of escape life learns neighborhood were their house circumstances visit you to).
- Друга світова війна знайти ретривер до друзів (WWII find retriever to to to the friends for).
- Мама-подружня пара приймає пацифіста дешеву сім’ю, розповідає затишні подарунки клонам беззубим (A mother couple a a takes pacifist three cheap family tells cozy presents clone to toothless).
Як бачите, вийшов просто набір слів, смішний і безглуздий. Фахівці десятки разів переналаштовували параметри, але дійшли висновку, що кращого нічого не вийде, і більшість пропозицій будуть на стільки жахливими, на скільки й хорошими. Наприклад, нейромережа запропонувала назвати фільми «Різдвяна миля», «Воно-Санта», «Гранж-різдво».
Проблема нісенітниці виданих сценаріїв комплексна. По-перше, 360 взятих сценаріїв – дуже маленька кількість, адже для отримання хорошого результату, потрібен великий масив даних.
По-друге, причиною невдач є сам алгоритм texthenrnn, який, на думку фахівців, не такий гарний, як його альтернативи.
Головна причина провалу – обмеження генерування пропозицій за допомогою нейромережі. На сьогодні ШІ не справляється з креативними завданнями, хоча він дійсно сильний у аналізі, статистиці та застосуванні шаблонів даних. Зі слів фахівців, для того, щоб ШІ видав хоча б смішне словосполучення чи речення, потрібно чимало часу і зусиль.
Ось, що з найкращого вдалося ШІ в результаті:
Синопсис
- Сім’я різдвяного терориста, вперше запропонувала стати королем для нового міста, щоб боротися.
- Принцеса людожерів поблизу на Різдво (A princess ogre nearby cross by on the Christmas).
- Ангел Санти заминка з заводу (An angel of Santa’s hitch from the plant)
Назва
- «Різдвяна миля» (The Christmas Mile)
- «Гранж-Різдво» (The Grange Christmas)
- «Воно-Санта» (It Santa)
- «Нічний Клаус» (The Night Claus)
- «Різдвяний Містер» (A Christmas Mister)
Фото: Getty