У четвер ввечері, 16 травня, у Тель-Авіві відбувся другий півфінал пісенного конкурсу «Євробачення-2019». За десять місць у фіналі боролися представники 18 країн-учасниць. Хто переміг у півфіналі й чим дивували учасники, а також яким чином відразу 4 конкурсанти пов’язані з Україною – далі в матеріалі «Телекритики».
До вашої уваги повний список переможців:
Північна Македонія: Tamara Todevska – Proud;
Нідерланди: Duncan Jason – Arcade;
Албанія: Jonida Maliqi – Ktheju tokës;
Швеція: John Lundvik – Too Late For Love;
Росія: Sergey Lazarev – Scream;
Азербайджан: Chingiz – Truth;
Данія: Leonora – Love Is Forever;
Норвегія: KEiiNO – Spirit In The Sky;
Швейцарія: Luca Hänni – She Got Me;
Мальта: Michela – Chameleon.
Вісім країн – Вірменія, Ірландія, Молдова, Латвія, Румунія, Австрія, Хорватія і Литва – не зможуть продовжити боротьбу в конкурсі.
Представниця Вірменії, екс-учасниця українського «Голосу країни» від команди Потапа Србу Саргсян, відкривала другий півфінал похмурим номером зі стовпами вогню з підлоги.
Перша спроба виявилася для співачки невдалою:
Номер представниці Молдови Анни Одобеску за участю української художниці Ксенії Симонової, яка перемогла в шоу «Україна має талант», не вийшов у фінал. Номер нагадував 2011-й, коли вона працювала з Мікою Ньютон над її номером для Євробачення. Сьогодні Симонова – фіналістка шоу America’s Got Talent: Champions.
Латвійський співак з українським прізвищем Юрій Векленко (батько – українець) у образі «солодкого хлопчика» не тільки виконував романтичну пісеньку, а й вихвалявся накачаними біцепсами. На жаль, усе це не допомогло хлопцеві вийти у фінал.
Ще один хвалько – представник Азербайджану Чингіз Мустафаєв, він був учасником українського «Голосу країни» в команді Святослава Вакарчука.
У своєму номері Чингіз за допомогою лазерних променів «розкрив своє серце глядачам».
Швейцарець Лука Ханне відтанцював зі своїм балетом і потрапив до фіналу.
До категорії «пай-хлопчиків» можна успішно записати й шведа Джона Лундвіка з номером «у стилі Євробачення».
«Ангел» Роко з Хорватії що є сили намагався впоратися з образом і вокально «важкою» піснею.
Сергій Лазарев увесь у білому в королівстві дзеркал боровся зі своїми «двійниками», а під кінець у душовій кабіні захищався від блискавок.
Дункан Лоуренс із Нідерландів грав на синтезаторі, виконуючи пісню у стилі Адель.
Латвія цього року виділилася на фоне інших країн композицією інді-поп-гурту Carousel.
Норвежское трио KEiiNO исполнило электропоп-песню с весьма удачным битом.
Ірландка Сара Мактернан виступила в образі Barbie-girl із коміксів:
На фото можно роздивитися татуювання на руці співачки:
Ще одна Barbie-girl – блондинка Мікела з Мальти: їй лише 18 років.
Леонора з Данії співала позитивну пісеньку на величезному стільці.
Австрійська співачка PÆNDA в образі «Мальвіна-2019» підкорювала приємним і сильним вокалом.
Ще одна сильна вокалістка Тамара Тодевська з Північної Македонії вирішила не робити ставку на номер.
Руминка Естер Піоні показала «страшний» номер у стилі «В гостях у Дракули».
Йоніда Маліч із Албанії заспівала дуже емоційну пісеньку у східному стилі.
Після виступів усіх учасників, на сцені виступила музична група Shalva Band, учасники якої – люди з різними формами інвалідності. Вони виконали пісню Million dreams («Мільйон снів»).
Після їхнього виступу ізраїльський менталіст Ліора Сухарда разом із кількома помічниками виконав трюк – вгадував цифри, намальовані чотирма учасниками конкурсу.
Ключова інтрига – виступ Мадонни – була таки розкрита: зі співачкою досягли угоди. Вона виступить у фіналі після всіх конкурсантів перед результатами голосування в інтервал-акті, де також виступить Вєрка Сердючка. Мадонна виконає 2 пісні – свій хіт 1989 року Like A Prayer і ексклюзивний новий сингл Future разом із американським репером Quavo.
Нагадаємо, перша десятка півфіналістів визначилася 14 травня. До неї увійшли Греція, Білорусь, Сербія, Кіпр, Естонія, Чехія, Австралія, Ісландія, Сан-Марино та Словенія.
До фіналу автоматично потрапляють виконавці країн «великої п’ятірки» – засновників «Євробачення»: Великої Британії, Німеччини, Іспанії, Італії та Франції, а також представник країни-хазяйки – Ізраїлю.
Україна цього року не бере участі в конкурсі, оскільки переможниця нацвідбору MARUV відмовилася підписувати контракт із суспільним мовником через високі штрафів. Відповідно, українці не беруть участі в голосуванні. Цього року конкурс транслюють відразу три українські телеканали – СТБ із коментарем Сергія Притули і два канали Суспільного мовлення («UA:Перший» і «UA:Культура») з коментарем Тимура Мірошниченка. Також конкурс транслюється на сайті «Суспільного» та цифрових платформах і в радіоефірі двох радіостанцій НСТУ («Українське радіо» і «Радіо Промінь») з коментарем Олени Зелінченко.
Фото: eurovision.tv