Уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба повідомив на своїй сторінці у Facebook, що звернувся із заявою у поліцію через участь немовлят у фільмуванні «Дау. Дегенерація».
До цього у мережі з’явилися кадри з фільму російського режисера Іллі Хржановського під назвою «Дау. Дегенерація» з насильством щодо до немовлят. За попередньою інформацією, діти у кадрі – з Харківського будинку дитини.
https://www.facebook.com/KulebaMykola/photos/a.202822863156173/2653096658128769/?type=3&theater
«За отриманою попередньою інформацією у фільмуванні використовували дітей з будинку дитини. У кадрах – діти. Це діти, для яких участь у такому фільмуванні може бути травмою на все життя! Є також й інші факти, які потребують підтвердження», – пише Кулеба.
У коментарі для видання LB.ua Кулеба зазначив, що інформація у різних джерелах відрізняється і факти зараз перевіряють: «Потрібно розслідувати все, що там відбувалося. У нас є різна інформація з різних джерел, від людей, які брали участь у проєкті, але її потрібно перевірити. За інсайдерською інформацією, дитина, що грала сина головних героїв, була сиротою – хлопчика використовували для фільмування, він пожив у «сім’ї» і його повернули назад в інтернат, коли фільмування завершилися. Цей факт теж потрібно встановити».
Наразі прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо можливих тортур над немовлятами під час фільмування. За інформацією правоохоронців, неповнолітнім, ймовірно з-поміж дітей-сиріт, у процесі кіновиробництва могли бути заподіяні фізичний біль або моральне страждання шляхом насильницьких дій. Крім того самі кадри можуть розцінюватися як пропаганда культу насильства, жорстокості або дискримінації.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснює слідче управління Головного управління Нацполіції у Харківській області під процесуальним керівництвом ювенальних прокурорів прокуратури області.
Фільм Хржановського «Дау. Дегенерація», відзнятий у сприянні таких країн як Німеччина, Великобританія, Україна, Росія, увійшов до програми «Берлінале-2020» як учасник спецпоказу, а «Дау. Наташа» став учасником конкурсної програми. Фільм засуджували за жорстокі сцени з насильством, тортурами та порнографією. Деякі німецькі ЗМІ висловлювали свої побоювання з приводу проєкту і називали окремі сцени у фільмі «нелюдськими», пише DW.
Читайте також:
Лабораторні німфи: що пишуть критики про «Дау» Іллі Хржановського
«Дау»: $70 млн на соціальний експеримент під виглядом фільму
Berlinale опубликовал конкурсную программу
Стало відомо, які українські фільми покажуть на Berlinale 2020
Фото: unsplash
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!