На своїй сторінці в Facebook речник Генпрокуратури написав про те, що відомство виконає вимогу ЄСПЛ, про яку «Телекритика»
повідомляла раніше.
«З огляду на те, що цей захід застосований Європейським судом з прав людини на період з 18 вересня по 18 жовтня 2018 року, Генеральна прокуратура України зупинила процедуру отримання інформації про геолокацію мобільного телефону, який належить Седлецькій Н. Ю. Крім того, аналогічних заходів вжито і щодо отримання такої інформації стосовно Бердинських К.”, – написав Лисенко.
Нагадаємо, 18 вересня Європейський суд з прав людини надыслав офіційного листа з відповіддю на клопотання головного редактора «Схем» Наталії Седлецької, в якому йшлося, що ЄСПЛ зобов’язав владу України утриматися від доступу до даних з мобільного телефону журналістки (який був наданий ГПУ Печерським судом Києва) до 18 жовтня. Це дасть адвокатам Седлецької можливість за місяць підготувати і направити в ЄСПЛ повну скаргу, яку розглянуть «в пріоритетному порядку».
Наталя Седлецька є одним зі свідків у справі про можливе розголошення державної таємниці директором НАБУ Артемом Ситником. У травні 2017-го Ситник нібито дав неофіційне інтерв’ю низці українських журналістів, розкривши обставини і подробиці досудового розслідування кількох резонансних кримінальних проваджень.
У зв’язку з цим Генпрокуратурі в судовому порядку надали право доступу до даних із телефону головного редактора «Схем», зокрема до інформації про місце перебування пристрою, СМС-повідомлень, даних про дзвінки тощо, що викликало обурення у колег Седлецької і низки правозахисних організацій.
Фото: ТСН