Про це він повідомив в ефірі «Радіо НВ» 12 березня, присвяченому річниці запуску мовника. На думку Томаша Фіали, без незалежних медіа неможливий розвиток демократії та економіки в країні, а інвестиції в медіа можна порівняти з соціальною відповідальністю бізнесу.
«Ідея інвестувати в незалежні медіа до нас прийшла в перші дні після того, як Янукович втік із країни. Я знав Віталія Сича вже давно, знав, що він робить дуже якісну роботу. Знав, що він пішов із холдингу УМХ наприкінці 2013 року – ще до Революції, через цензуру в тому виданні, в якому він раніше працював. Він пішов, на щастя, разом із колективом. Хоча у них не було ніяких альтернатив – вони залишилися без роботи, оскільки не хотіли виконувати за гроші завдання Курченка і «сім’ї» Януковича. (…) Золоте правило – без розвитку медіа не може бути демократії в країні. Без розвитку демократії не може бути здорової і вільної економіки та зростаючої, процвітаючої країни. Ви не знайдете в світі країн, де не працювало б це правило», – каже Фіала.
Після Євромайдану в 2014-му він вирішив перекупити у Сергія Курченка УМХ. «Я брав участь і в першому, і в другому Майдані. Мені хотілося вкласти частину наших грошей у щось соціально відповідальне, яке, на жаль, не генерує дохід, але для розвитку країни позитивне. Тому в 20-х числах лютого зідзвонився з Віталієм, розраховуючи, що Курченко, тікаючи з країни, захоче продати холдинг УМХ або його частину назад. Я думав, що він йому вже не потрібен, оскільки тікав у Москву. Виявилося, що ні – більшість із тих людей, які втекли в Москву, вони зберегли володіння медіаактивами в Україні з надією впливати тут на політику і в подальшому повернутися в Україну. Ми тоді вирішили з Віталієм створити щось із нуля і запустили через два місяці: у травні – журнал, а в червні – сайт. Обидва проекти успішно розвиваються», – повідомив Томаш Фіала.
Про запуск «Радіо НВ» його власник розповів таке: «Щодо радіо – їжджу на роботу і з роботи і слухаю радіо, музика мені нецікава. Хочеться слухати останні новини. Якісного радіо в Україні не було на той час, а тут є хороша база з хорошими журналістами, яка добре працює з точки зору якісного продукту, чому б не додати радіо. Почали спілкуватися з деякими власниками радіостанцій. Оскільки отримати ліцензію з нуля майже неможливо, я в результаті придбав «Радіо Ера» півтора року тому. Повністю його переформатували, перевезли сюди студію. Більшість колективу було набрано з нуля. Ми, як власники, не впливаємо на редакційну політику – є Віталій Сич, Валерій Калниш і їхній колектив. Нам важливо, щоб журналістика була незалежною, і не було жодних політичних впливів. Я дуже задоволений результатами. Слухаю завжди в машині, мені подобається той прогрес, і він вже відбивається в рейтингах – радіо слухає все більше людей».
Нагадаємо, шеф-редактор «Радіо НВ» Валерій Калниш розповів про новий сезон. В ефірі радіомовника з’являться жіночі програми, передачі про аграрний бізнес, стартапи, літературу та історію.
Фото: НВ