Facebook продовжує розвивати свою ініціативу із забезпечення доступу до високошвидкісного інтернету. Згідно з документами, отриманими від Федеральної комісії зі зв’язку США (FCC) за запитом видання Wired, компанія розробляє власний інтернет-супутник, який забезпечить доступ до глобальної мережі по всьому світу. Проект отримав назву Athena («Афіна»). Передбачається, що такі супутники будуть використовувати хвилі міліметрового діапазону.
«Зараз ми не можемо розповісти нічого конкретного про цей проект. Ми віримо, що супутникові технології стануть важливою частиною інфраструктури широкосмугового доступу до інтернету наступного покоління, – повідомляє представник соцмережі. – Це дасть змогу забезпечити широкосмуговим підключенням сільські регіони, в яких доступ до інтернету обмежений або відсутній».
Раніше соціальна мережа вивчала можливість формування повітряної веб-інфраструктури на базі безпілотних літальних апаратів Aquila з великим розмахом крил. Однак минулого місяця стало відомо, що проект закривається. Замість цього Facebook пообіцяв зосередити свої зусилля на розробці вбудованих систем управління такими апаратами.
Згідно зі звітом про розвиток широкосмугового зв’язку за вересень минулого року, понад половина планети все ще не підключена до глобальної мережі, і єдиним способом зробити це є використання супутників на низькій навколоземній орбіті. Варто зазначити, що в цьому напрямку вже працюють такі ключові гравці галузі, як OneWeb і SpaceX. Остання, до речі, запустила свій перший інтернет-супутник у лютому цього року.