Клуби Української прем’єр-ліги не змогли домовитися про створення єдиного телепулу на сезон 2019–2020. Під час засідання 18 липня учасників УПЛ чотири клуби виступили проти створення єдиного телепулу. Ідею його створення не підтримали «Динамо», «Дніпро-1», «Зоря» і «Десна». Решта вісім клубів проголосували «за».
Таким чином, клуби знову самостійно обиратимуть телетранслятора для показу своїх домашніх матчів в УПЛ. Поєдинки чотирьох клубів, які проголосували «проти», ймовірно, транслюватимуть на телеканалах 1+1 media, тоді як матчі клубів, які проголосували «за» – «Медіа Групи Україна».
«Пулу немає. Далі буде так само, як і раніше. Свавілля, як зазвичай. Не можемо домовитися. Є команди, які з “Плюсами” працюють, є ті, хто хочуть з телеканалом “Футбол”. Ніколи між собою не домовляться», – зазначив генеральний директор «Олімпіка» Олексій Антонов порталу Tribuna.com.
«Юридично телепул є. Де-юре – є, де-факто – ні. Більшість клубів проголосувало за телепул, але клуби, які проти, судячи з усього, готові не пускати знімальні групи до себе на стадіон», – коментує виданню віце-президент «Маріуполя» Андрій Санін.
Сьогодні клуби УПЛ повинні переголосувати щодо формату чемпіонату на найближчі три сезони, а саме за рішення УПЛ до 14 команд у 2020/2021, а потім до 16 команд у 2021/2022. Голосування відбуватиметься електронною поштою.
Наразі в УПЛ є три транслятори, серед яких «Медіа Група Україна» («Шахтар», «Маріуполь», «Десна», «Ворскла», «Олімпік», «Арсенал-Київ», «Чорноморець», «Олександрія» , ФК «Львів»), 1+1 Мedia («Динамо», «Зоря»), а також ZIK («Карпати»).
Нагадаємо, 12 червня УПЛ на засіданні повідомила клубам, що є пропозиція з єдиного телепулу від телеканалів «Футбол 1/2» у розмірі 450 млн гривень (5 млн євро за сезон) за три наступні сезони. Сума 5 млн євро, за даними Tribuna.com, обмежена «поточною стелею» «Футбол 1/2», які досі основну ставку роблять на платну модель – продаж каналів кабельним операторам, на яких заробляють 1,5 млн євро на рік.
Раніше в УПЛ стверджували, що пропонували показувати чемпіонат усім, «до кого можна було додзвонитися». У списку були «Інтер», ICTV, «UA:Перший», «Воля», Меgogo, Eurosport, Setanta і DAZN – і всі нібито відмовилися.
Фото: upl.ua