Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив депутат Київради, член постійної комісії з питань культури, туризму та інформаційної політики Андрій Таранов.
«Телеканал “Київ”, який щорічно витрачає на своє існування близько 2 млн USD, захотів з Нового року більш як по 3 млн USD на наступні три роки», – повідомив депутат, надавши відповідні розрахунки.
Згідно з документом, телеканал «Київ» просить затвердити бюджет каналу в 2019 році в розмірі 92,12 млн гривень із зростанням до 102 млн гривень у 2021-му. «Радіо Київ» (КП «Радіостанція «Голос Києва») просить 15 млн гривень із зростанням до 16,5 млн гривень у 2021-му. Новостворене комунальне підприємство «Центр публічної комунікації та інформації» хоче 23,85 млн гривень на 2019-й, ще 4 млн гривень піде департаменту громадських комунікацій.
«Коли я запитав, чи гарна це ідея витрачати стільки грошей на 0,5% частки в Києві (і аж 0,06% за межами Києва), виявилося, що я оголосив війну киянам, депутатам і практично всій Галактиці. Вперше в житті потрапив під кампанію чорного PR. Виходить, не дарма запитав», – додає Андрій Таранов.
З його слів, питання дотації муніципальних ЗМІ буде розглядатися 11 грудня в міськраді на комісії культури.
Раніше в умовний медіахолдинг Київської міськради входили телеканал «Київ», «Радіо Київ», газети «Хрещатик», «Вечірній Київ» і «Українська столиця». Як відомо, наприкінці року має завершитися процес роздержавлення друкованих ЗМІ. У зв’язку з цим депутати Київської міської ради 30 листопада створили комунальне підприємство «Центр публічної комунікації та інформації» на базі КП «Вечірній Київ». Видання з 1 січня стане інтернет-газетою і буде публікувати інформацію про діяльність, рішення та ініціативи міської влади, суспільно важливі заходи, послуги та сервіси.
Нагадаємо, 14 листопада Нацрада оголосила перевірку телеканалу «Київ» на предмет перевищення квоти на трансляцію в каталогах (4 години 6 хвилин на добу проти допустимих 3 годин).
Муніципальні ЗМІ не раз критикувалися за піар мера Києва Виталія Кличка.
Фото: скріншот ефіру «Києва»