Як заявив порталу UBR заступник директора провайдера NetAssist Сергій Чумак, раптово підвищувати ціни на інтернет провайдери, звичайно, не будуть, адже це викличе обурення у абонентів.
«Різко підвищувати абонплату навряд чи хтось зважиться – це сильний удар по лояльності клієнтів. Будуть підвищувати ще до Нового року – хто потроху, хто стрибком, але ціни мають зрости щонайменше на 20, а в середньому на 40 грн», – каже Чумак.
У великих містах на кшталт Києва, Харкова і Маріуполя подорожчання, зі слів фахівців, неможливо уникнути, оскільки провайдери витрачають істотні суми на операційну діяльність. Зростання цін на послуги провайдерів також пов’язане з підвищенням зарплат персоналу, браком кадрів, а також дорогим обладнанням (кабелями, роутерами тощо), яке закуповується за валюту.
«Роскомнадзор» в Украине не прошел, но расслабляться не стоит
«Різниця в курсі долара до гривні досі не покрита. Будь-який розхідник, який купувався до 2008 року з розрахунку 8 грн за долар, зараз купується по 26-27 грн за долар. Різниця колосальна, і як ви можете бачити, ціна на доступ [в інтернет] не зросла пропорційно в 3-4 рази. Тому вартість буде зростати і цього і наступного року», – заявляє Сергій Чумак.
Як запевняють експерти, більшість провайдерів у разі підвищення цін спробують компенсувати подорожчання тарифів збільшенням швидкості доступу в інтернет, що виглядатиме не інакше як «оптимізацією тарифної сітки». Таким чином, абонентів просто повідомлять, що з певної дати їх переведуть на новий, удосконалений, тариф.
Вартість швидкості доступу в 100 Мбіт варіюватиметься від 150 до 200 грн, а ось гігабайтна швидкість обійдеться користувачам у 300 грн.