З тих пір, як голосовий помічник Siri був представлений у 2010 році, світ усе більше закохується в голосові інтерфейси. За деякими оцінками, до кінця 2017 року у американських будинках було зареєстровано близько 33 мільйонів пристроїв із підтримкою голосового зв’язку.
Однак в управлінні гаджетакми за допомогою голосу є свої мінуси: вони повільні, вони змушують людей почуватися ніяково під час використання голосових команд у громадських місцях і для їх активації потрібно вимовляти дивні фрази на кшталт «Окей, Google» або «Привіт, Siri».
Минулого року новий iPhone представив камеру, яка може сприймати три виміри і записувати глибину для кожного пікселя, а домашні пристрої, такі як Nest IQ і Echo Look від Amazon тепер мають власні камери. Ці нові камери, сполучені з нейронними мережами, які навчаються і поліпшуються завдяки більшій кількості даних, запам’ятовують те, як люди жестикулюють і як вони рухаються. Мережі можуть розпізнавати конкретних людей, класифікувати їхні дії і реагувати на жести здалеку.
«Коли людей попросили жестами показати збільшення гучності, кілька людей «покрутили» невидиму кнопку, але більшість підняли долоню або великий палець вгору»
Це відкриває абсолютно нові можливості для промислового дизайну.
Наприклад, в операційній хірурга потрібно скористатися електронною технікою, але його руки мають залишатися стерильними. Мова і жести допоможуть лікарям скористатися необхідним обладнанням.
Команда IDEO провела серію експериментів, щоб з’ясувати, коли жести приходять нам на допомогу.
Вони дали учасникам експерименту ідеї, а потім попросили їх прийняти позу, яка б демонструвала ту чи іншу ситуацію. Наприклад, людей запитували, як вони уявляють собі жест «зменшити гучність динаміка».
Потім фахівці відстежували рухи людей. Нарешті, вони підготували нейронну мережу, щоб розпізнати невеликий набір жестів, і використовували їх для управління Philips HUE і станцією Spotify.
У процесі виконання вправ, було виявлено, що жести мають бути послідовними. Наприклад, ви вказуєте на динамік лівою рукою і збільшуєте гучність, підводячи праву руку.
Коли людей попросили жестами показати збільшення гучності, кілька людей «покрутили» невидиму ручку, однак більшість із 30 учасників підвели долоню або великий палець вгору.
Під час експерименту вдалося з’ясувати, які переваги є у жестового керування технікою:
1. Швидкість: жести набагато швидші за мову.
2. Відстань: якщо вам потрібно управляти технікою по всьому будинку, жест виявляється зручнішим за голос.
3. Обмежена лексика: якщо у вас обмежений словниковий запас, жести стануть вашим порятунком – їх легше запам’ятати. (Наприклад, thumbs-up (великий палець вгору) або thumbs-down (великий палець вниз).
Поки що важко уявити абсолютно нову категорію продуктів, які будуть сприймати виразність і швидкість жестів людини. Однак розвиток цього напряму дизайну має великі перспективи.