«Останніми днями навколо мене здійснялася хвиля брехні та маніпуляцій, і мені доводиться постійно коментувати одні й ті самі питання багато разів різним ЗМІ, знайомим і не знайомим людям, – пише Олег Черниш. – Спробую відповісти на самі типові.
Головні причини моєї відсутності на останніх засіданнях Національної ради – непрозорість діяльності самої Нацради, нехтування думкою меншості, спроби використання мене як статиста при ухваленніі рішень, намагання зробити регуляторний орган слухняним інструментом у виборчому процесі, який де-факто розпочався в Україні. Але писати заяву про звільнення не збираюся. Вважаю, що не використав ще всі можливості для того, щоб зробити діяльність Національної ради прозорою для громадськості, прогнозованою і справедливою для галузі».
Далі член Ради пояснив, чому був проти застосування санкцій до телекомпаній «Інтер», «СТБ» і «Воля CINE+»…
…і чому його відсутність не вплинула на ситуацію з телерадіомовленням на Донбасі.
Також Олег Черниш відповів на звинувачення в тому, що він лобіює інтереси телеканалу «1+1»: «Так. Я також є лобістом усіх наших ліцензіатів. Пам’ятаю епопею з продовженням «плюсам» аналогової ліцензії, тому думаю, що ліцензія каналу «1+1» може бути не продовжена. Є два варіанти це зробити: дискусійний – через оголошення попередження, і реальний. Під час засідання одному з моїх колег приходить «осяяння», що в заявних документах не вистачає одного папірця, і таким чином структура власності виявляється непрозорою. А після цього каналу дається три місяці для оскарження рішення Національної ради в суді».
Наостанок член Нацради поділився свій позицією з питання вимкнення аналогового мовлення.
Нагадаємо, минулого тижня Олег Черниш проігнорував нараду Нацради як протест (він заздалегідь попередив колег, що не з’явиться, якщо на повістці не стоятиме питання продовження цифрових ліцензій телеканалам), а Ольга Герасим’юк взагалі подала заяву про відставку. Решта п’ять членів Нацради скликали термінову прес-конференцію, на якій розкритикували рішення Черниша і Герасим’юк. «Телекритика» продовжує пильно стежити за ситуацією, яка склалася навколо Національної ради з питань телебачення і радіомовлення України.