Шеф-редактор російської радіостанції «Эхо Москвы» Олексій Венедиктов під час свого приїзду до Києва оголосив про плани відкрити українське бюро і назвав головного редактора. Бюро очолить, швидше за все, Сакен Аймурзаєв, якого Венедиктов назвав чинним спецкором «Эха Москвы» у Києві. Сакен Аймурзаєв у Facebook спростував це повідомлення – він не працює спецкором «Эха Москвы» з 2016 року. Після цього Венедиктов розповів, що інша мета його візиту – зустріч із друзями.
Олексій Венедиктов, судячи з його чекінів у Twitter, прилетів до Києва 6 серпня та поїхав 9-го. Це другий візит Венедиктора в українську столицю за останній час – на початку липня він передавав президенту Володимирові Зеленському лист від матері керівника «РИА Новости Україна» Кирила Вишинського, якого в Україні судять за державну зраду.
У коментарі виданню «Страна.ua» він пояснив, що одна з цілей його візиту – можливе відкриття українського представництва «Эха Москвы», до якого входили б радіостанція, сайт і сторінки в соцмережах. «Це бюро, яке буде створювати якісні програми російською мовою, які захочуть купувати місцеві радіостанції. Щоб вести мовлення звідси в Росію про те, що відбувається в Україні», – розповів він.
Олексій Венедиктов додав, що розглядає можливість появи представництв «Эха Москвы» окрім Києва також у Одесі та Львові. Водночас, він висловив сподівання на те, що в Україні переглянуть закон про квоти на радіо, який вимагає, щоб розмовний контент у радіопередачах становив не менш як 60% їхнього мовлення. Хоча квотування діє лише для тих радіостанцій, які мають українську ліцензію на мовлення і не впливає на представництва іноземних радіостанцій, якщо вони не здійснюють мовлення на українських частотах.
«Мої журналісти, яких я верифікував, повинні звідси гнати інформацію, думки різних політичних сил у Росію. На це потрібно лише 4–5 людей. Але поки що закон про мову (про квоти на радіо. – Ред.) забороняє нам це зробити. У розмовах з людьми з нової команди президента України я ставлю запитання, а чи буде корекція закону про мову?» – зазначив Венедиктов.
З його слів, працювати у представництві зможуть і українські, і російські журналісти, а очолить його, швидше за все, Сакен Аймурзаєв – нинішній спецкор «Эха Москвы» у Києві. Втім, сам Сакен Аймурзаєв у Facebook повідомив, що не працює спецкором «Эха Москвы» з 2016 року. «Наразі жодної роботи у мене немає. Намагаюся знайти гідне заняття. Тому якщо ви хочете обговорити гучні заголовки і туманні плани – краще допоможіть знайти конкретну справу», – написав журналіст.
Водночас у коментарі виданню «КП в Україні»” Олексій Венедиктов розповів, що інша мета його візиту – зустріч із друзями, а також поцікавитися, «що далі з Кирилом і що передати його мамі».
А на запитання про те, чому до липня цього року він п’ять років не відвідував Київ, Венедиктов відповів: «Я не їздив давно, адже не хотів провокувати нікого на домисли, які і тут, і там гуляють без кінця – що я кремлівський посланець або держдепівський, або мосадівський. Я без доручень і повноважень їжджу сам по собі. Допомагаю там, де можу, і не заважаю там, де не можу».
Олексій Венедиктов також опублікував фото своєї прогулянки Києвом, зокрема Андріївським узвозом, у музеї Булгакова та біля будівлі СБУ.
Крім того, він дав інтерв’ю Дмитрові Гордону на каналі «Наш», де розповів, що, за його даними, комунікацію між офіційними Києвом та Москвою президенти доручили з українського боку – помічникові президента Андрію Єрмаку, з російського – віце-прем’єру Дмитрові Козаку.
Напередодні відбулася друга телефонна розмова між президентами Зеленським і Путіним через загибель чотирьох українських військових на Донбасі.
«Эхо Москвы» вважається одним із ліберальних та незалежних ЗМІ в Росії, а сам Олексій Венедиктов – «спеціалістом» щодо російського президента Володимира Путіна.
Водночас низка українських активістів висловили протест проти можливого відкриття представництва «Эха Москвы» в Україні. «Нам тут тільки не вистачало, щоб у Київ ще приперся російський пропагандист, щоб робити філію Москви», – написав у Facebook активіст Сергій Стерненко.
Нагадаємо, майже 2/3 акцій «Эха Москвы» належать «Газпром-Медіа Холдингу».
Фото: “Эхо Москвы”