Завдяки активним і консолідованим діям медіагруп 1+1 медіа та StarLightMedia з протидії піратству телевізійного контенту, порушника було притягнено до кримінальної відповідальності за порушення авторського права і суміжних прав. Про це повідомляється у релізах телехолдингів.
16 січня Біляївський районний суд Одеської області виніс вирок одному з інтернет-провайдерів Одеського регіону у справі про нелегальне надання абонентам інтернет-провайдера послуги IPTV-телебачення без укладання ліцензійних договорів з правовласниками. Організатору, згідно із законодавством, передбачається покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Однак він пішов на мирову. Для 1+1 media це перший доведений до вироку кейс, для StarLightMediа – другий (після провайдера з Чернівців).
Так, спільними зусиллями медіагруп 1+1 media та StarLightMedia, адвокатів Smartsolutions Law Group і Національної поліції у ході досудового розслідування злочину було проведено 2 обшуки, вилучено обладнання провайдера. Ряд судових експертиз довів факт скоєння злочину, передбаченого ч. 3 ст. 176 Кримінального кодексу України (порушення авторського права і суміжних прав). Було встановлено, що у період 2018-2019 років, з метою отримання незаконного доходу, провайдер ретранслював телеканали «1+1», «2+2», ТЕТ, «Бігуді», «УНІАН», «ПлюсПлюс», СТБ, Новий канал, ICTV, ОЦЕ, М1 і М2, не сплачуючи роялті власникам каналів і наживаючись на абонентах.
“Цей випадок притягнення провайдера-пірата до кримінальної відповідальності демонструє готовність медіагруп відстоювати свої права як правовласників контенту і захищати абонентів від ризику залишитися без телебачення у будь-який момент через незаконні дії окремих провайдерів”, ─ йдеться у повідомленні холдингів.
«Ми вдячні за професійну роботу правоохоронних органів та адвокатів. Питання захисту наших прав залишається у пріоритетному фокусі нашої уваги, і ми очікуємо найближчим часом вироки судів», ─ зазначив В’ячеслав Мієнко, директор з GR групи 1 + 1 media.
Організатор компенсує завдані телегрупам матеріальні збитки.
«Уперше у практиці за порушення суміжних прав судом був визнаний винним у скоєнні тяжкого злочину, передбаченого частиною 3 ст. 176 КК України керівник компанії інтернет-провайдера, який покриває велику частину Одеської області. Це особа, використовуючи своє службове становище, здійснювала неправомірне поширення програм мовлення телеканалів «1+1», «2+2», ТЕТ, «ПлюсПлюс», «УНІАН», «Бігуді». Своїми діями правопорушник завдав правовласнику матеріальну шкоду у великому розмірі, але, розуміючи, що покарання за відповідною санкцією цього правопорушення передбачає, крім іншого, позбавлення волі на строк до шести років, порушник визнав свою провину і висловив бажання компенсувати завдані їм матеріальні збитки. Зі свого боку представники потерпілих дали свою згоду на укладення підозрюваним угоди про визнання вини з прокурором, на підставі якої 16 січня 2020-го судом було винесено вирок, і призначене покарання не пов’язане з позбавленням волі», ─ прокоментував Олександр Папуця, керуючий партнер Smartsolutions Law Group.
«Захист інтелектуальної власності ─ основа креативної економіки, і наше завдання як правовласників боротися за неї. У ході щоденних перевірок провайдерів, які незаконно ретранслюють телеканали групи, ми виявили цього інтернет-провайдера. За внутрішнім алгоритмом дій ми зв’язалися з ним з вимогою припинити незаконну ретрансляцію телеканалів групи StarLightMedia або укласти договір і працювати у легальному полі. Провайдер не надав відповіді, ретрансляція тривала. У середині 2018-го було подано заяву у кіберполіцію, після чого почалося досудове розслідування. За цей час було проведено слідчий експеримент, обшук з вилученням техніки у двох місцях одночасно, проведені технічна і економічна експертизи. Після чого було вручено підозру. Для нашої медіагрупи це вже другий вирок проти інтернет-провайдера, який незаконно ретранслював телеканали групи. Але є й відмінність у цих двох кейсах. Перший вирок був за частиною 1 статті 176, а цей вже за 3 частиною статті 176», ─ пояснив Дмитро Левін, керівник Центру моніторингу контенту Дивізіону Digital & PayTV StarLightMedia.
«Ми у StarlightMedia намагаємося створити умови, за яких співробітники медіа і автори контенту отримують гідні і комфортні умови роботи. При цьому галузь створення і споживання контенту у цілому зростає. Для StarLightMedia це важливо і є невіддільним завданням відповідального медіабізнесу. Боротьба з піратством ─ непростий напрямок роботи. Наразі у команді Дмитра понад 30 кримінальних справ, серед яких уже є кейси із залучення піратів до відповідальності за порушення невеликої тяжкості. Кожне нове рішення суду створює прецедент на ринку. Це робить подальші кроки у боротьбі з піратством легшими і більш усвідомленими. Наша мета ─ якомога швидше припинити факти піратства. Щоб потенційні злодії боялися навіть думати про крадіжку інтелектуальної власності», ─ прокоментував Микола Фаєнгольд, комерційний директор дивізіону Digital & PayTV StarLightMedia.
Нагадаємо, силами StarLightMedia та 1+1 media кіберполіції провела обшуки у провайдера з Вишневого, що під Києвом.
Фото: pixabay
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!