Відповідне рішення ухвалила наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України на засіданні 12 лютого за повторному розгляді питання про відставку голови правління.
Звільнення вирішили відкласти, щоб його не пов’язували з президентськими виборами. Голосування стало результативним тільки з другого разу. 11 членів ради проголосували за, троє – проти (В’ячеслав Козак, Євген Глібовицький, Олександр Павліченко), ще один – утримався (Дарія Карякіна). Згідно з попереднім рішенням, Аласанія мав відпрацювати два тижні (до 19 лютого).
Засідання було відкритим, з прямою трансляцією на Facebook-сторінці НСТУ. Його вела виконувачка обов’язки голови наглядової ради НСТУ Світлана Остапа. Пропозицію обрати дату звільнення Аласанії на обговорення внесла член наглядової ради, її екс-голова Тетяна Лебедєва.
Член наглядової ради Євген Глібовицький запропонував скасувати рішення про відсторонення Аласанії. Він також повідомив, що вчора вранці подав позов до суду з вимогою скасувати це рішення через порушену процедури. Рішення змістити дату звільнення до 6 травня він назвав «волюнтаристським».
Його колега Вадим Миський не згоден з наявністю процедурних порушень. «Ми не можемо настільки однозначно стверджувати про наявність процедурних порушень. Є різні погляди на це питання. Давайте дочекаємося рішення суду», – зазначив він. Пропозиція «дочекатися рішення суду» пролунала також від інших членів ради, в тому числі й від Олексія Панича.
Тетяна Лебедєва наголосила, що на наглядову раду чинився тиск. Вона не вважає, що звільнення Аласанії зупинить реформу суспільного мовлення, підкресливши, що наглядова рада – це також частина НСТУ. На її думку, в процедурі немає порушень, у неї є юридичний висновок про це, який вона отримала «в особисті та без підпису».
Зураб Аласанія відреагував на заяву про його некомпетентність на посаді, пообіцявши подати в суд позов про захист ділової репутації. «Я не вважаю, пан Панич, ні вас, ні Козака, компетентними в питанні визначення моєї компетентності. Якби лунало «довіра» – і слова не сказав би. Але коли ви говорите так – це вже про особисту репутацію. Жодних компромісів у цьому питанні я не прийму. Ви завдали мені образи і зараз ведете себе, як Росія, яка відібрала Крим, а потім каже: вибачте, давайте ми залишимо вас на Донбасі, тільки про Крим забудьте. Я не маюнаміру забувати про першу частину і про те, що ви завдали образи. І це так само отримає судовий позов. Я не знаю, він буде другим чи третім, але позов буде точно. Повертайтеся до нульової точки, голосуйте, висловлюйте недовіру, і я слова не скажу. І попрошу команду продовжувати всю роботу. А в таких умовах як зараз ви двічі принизили мене – так, Олексій, не робіть вигляд, що ви не при чому», – заявив він.
Також на засіданні наглядова рада ухвалила річний звіт за 2018 рік і план суспільного мовника на 2019 рік.
Фото: НСТУ