«Телекритика» зібрала головні новини про те, як створювався фільм, чому він збентежив деяких критиків і про феномени, які вплинули на Лозницю.
8 жовтня Американська кіноакадемія оголосила список країн, чиї претенденти на «Оскара» в категорії «Найкращий фільм іноземною мовою» пройшли кваліфікацію. Серед них опинився фільм Сергія Лозниці «Донбас».
Ролик був викладений в мережу 26 вересня, за три тижні до старту українського прокату фільму.
«Донбас» Сергія Лозниці фігурує в чотирьох із семи категорій, а «Таємний щоденник Симона Петлюри», що не вразив пресу, всупереч відгуками, потрапив до номінації «Найкращий актор».
Від України в категорії «Найкращий фільм іноземною мовою» висунуто «Донбас», а від Ісландії – стрічка «Гірська жінка: на війні».
Новий документальний фільм від режисера «Донбасу» показали поза конкурсом. Схоже, закордонним критикам він припав до смаку.
Фільм Сергія Лозниці «Донбас» був відібраний Українським оскарівським комітетом національним претендента на премію «Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою.
Сергій Лозниця заступився за одного з акторів фільму «Донбас» – Бориса Каморзіна, якому СБУ заборонила в’їзд в Україну на три роки.
У програму Мюнхенського міжнародного кінофестивалю, другого за значенням німецького кінофоруму після Берлінського, увійшли дві українські стрічки, створені за підтримки Держкіно, – «Вулкан» Романа Бондарчука та «Донбас» Сергія Лозниці.
Незважаючи на те, що головну премію програми «Особливий погляд» фільм не взяв (а значить, ймовірно, не потрапить до французького прокату), його режисер був удостоєний іншої значущої нагороди.
Режисер фільму «Донбас» дав інтерв’ю впливовому американському виданню про кіно і розповів про темні сторони культури, яка породила Достоєвського і Чаадаєва.
У новому інтерв’ю український режисер пояснив, чому фільм був знятий у документальній естетиці, і поділився своїм підходом до робочого процесу.
У бесіді з «Афішею Daily» Сергій Лозниця пояснив, що вирішив зняти фільм про події на сході України ще на початку бойових дій. Щодо ігрового формату, то він був обраний, тому що дає кінематографістові велику етичну і креативну свободу.
Через два дні після прем’єри фільму на Канському фестивалі рецензії стали більш стриманими. «”Донбас” говорить водночас забагато і замало про війну в Україні», – пише журнал Sight and Sound.
Критики кажуть, що від нової картини Лозниці моторошно – але добре це чи погано?
9 травня стрічка Сергія Лозниці відкрила конкурсну програму в секції «Особливий погляд» 71-го Каннського фестивалю. У «Донбасу» непогані шанси отримати один із п’яти призів секції.
Стрічка створювалася в копродукції Німеччини, України, Нідерландів та Франції. Загальна вартість виробництва оцінюється майже в 71,34 млн грн.
В інтерв’ю проекту «Культурний зріз» режисер зазначив, що «Донбас» про те ж, про що й багато інших його картини: про владу та безвладдя.
Проект військової драми «Донбас» є переможцем Восьмого пітчингу Держкіно. Розмір державного фінансування становить 16,7 млн грн.