Продюсера першого підліткового трилера Євгена Туніка піймати складно. Ми зустрілися у його кабінеті на телеканалі СТБ і перше, чим поділився Євген – незважаючи на те що зараз вже день, поспати йому так і не вдалося. Річ у тім, що зараз у розпалі знімання нового сезону «Зважених та щасливих», і паралельно з ними Євген контролює ще й процес створення «Перших ластівок», які вже цього року вийдуть на екрани «Нового каналу».
Як прийшла ідея продовжити підліткову тематику на екрані? Що спільного у «Перших ластівок» і «13 причин чому» та коли прем’єра – читайте нижче.
Паралельно зі «Зваженими», я знімаю 8-серійку «Перші ластівки»
Чи складно? Безсумнівно. Я дуже давно хотів написати серіал, давно хотів спробувати щось інше. Я дуже люблю реаліті, не подумайте, я дуже люблю живі емоції – це завжди круто. Але дуже хотілося б відчути інші емоції і спробувати інший досвід – так три роки тому з’явилася ідея з серіалом, і я був її автором.
«Перші ластівки» – це не адаптація «13 причин чому»
У мене особисто було дуже багато ідей, історій, які хотілося б розповісти людям. Якось вони сплелися всі в одну фабулу. Тоді ми написали заявку, потім написали синопсис, потім написали біблію, показали цю біблію «Новому каналу», оскільки цей серіал був розрахований на молодь і підлітків, відповідно альтернатив в Україні з каналом я не бачив. Коли я вже подав заявку на «Новий», вони дали зелене світло і сказали: «Пиши». Так я почав писати серіал.
Спочатку ми його почали писати разом з Аліною Павликовою, керівником «Зважених та щасливих». Потім залучили ще сценариста Олю Кржечевську («Кріпосна»). І ось три роки ми писали сценарій, було дуже багато драфтів, дуже багато версій, ми переписували все це мільйон разів. Тож для мене це все – вистраждана робота.
На початку був перший драфт із двох серій. Редактор на «Новому» мені написала: «Подивися “13 причин чому”». Я тоді ще не бачив цього серіалу, потім я його подивився, мені шалено це сподобалося, це дуже круто, навіть офігенно. Чи десь пересікається за темою? Так – береться за основу фабула, коли помирає дитина, і ми намагаємося зрозуміти, чому це сталося. Не знаю, чи можна вважати це копірайтом, я б так не робив, це схожа тема і, так, ця тема є вже в Америці.
Ви дивилися першу серію «Чорнобиля»? Там наприкінці мертвий птах падає. У мене є дуже схожий кадр у серіалі. Плагіат це? У жодному разі.
Усе базується на реальних подіях
Під час написання сценарію у будь-якому разі багато чого зі свого досвіду бралося, багато прийшло від авторів, багато в чому мені допоміг досвід роботи в реаліті-шоу. У більшості героїв є реальні прототипи, яких я знаю, які запам’яталися. Так і вийшов продукт, який у результаті вилився у вісім серій молодіжного трилера.
Хронометраж кожної серії – не більш як 50 хвилин
Поки канал вирішує, у який час і в якому слоті стоятиме цей серіал. У мене є певний ККД, і цього року я маю здати готовий серіал на «Новий канал». Щоб розуміти рамки – наприклад, сценарій цього серіалу ми дописали тільки в грудні минулого року, ми його здали практично під Новий рік, і тоді пішли розмови про те, щоб доручити виробництво цього серіалу мені, і відповідно після всіх трансформаційних процесів цей серіал прийшов нарешті в нашу п’яту студію, в якій я зараз перебуваю. Тоді ми об’єдналися з Сашком Биковим, моїм виконавчим продюсером, який був багато років на «Зважених». Решту – шукали на ринку.
Переконаний, що підліткові серіали потрібні телеринку
Коли працював над серіалом, відштовхувався від трьох пунктів: наскільки це буде актуально на українському телеринку (я сподіваюся, що це буде актуально), чи цікаво це особисто мені та франшизність серіалу. Я б дуже хотів, щоб цей продукт не був 8-серійкою, яка вийшла, і на цьому все закінчилося. У нього вкладено на нинішньому етапі стільки роботи та всього іншого, що з цих восьми серій можна зробити на будь-якому іншому каналі двадцять чотири. Щільність подій божевільна, багато що залишилося нерозказаним, якщо цей серіал «зайде», якщо він комусь сподобається і якщо мій внутрішній ценз скаже, що він вдався, я робитиму все можливе, щоб був другий сезон.
Ніхто в Україні раніше не знімав підлітковий трилер
Хтось же повинен починати це робити. (Сміється.) Візьмемо «Скажене весілля» – вийшов дуже успішний продукт. Ось побачите, зараз усі під копірку почнуть робити одне і те ж. У чому оригінальність? Не зрозуміло. Всім ясно, що зараз в Україні затребувана комедія, якби у мене душа в певний період лежала до комедії, я б писав комедію, але тоді, коли я сів писати, це був тільки трилер, драма, детектив, і найголовніше, як мені здається, – усе-таки не жанр, а цікавість історії.
Якщо тебе чіпляє якась фабула, тобі цікаво чим це закінчиться… До речі, навіть фільм жахів можна подивитися з великим задоволенням.
Команда, яка працює над фільмом, була спочатку дуже маленькою
Довго команда була дуже маленькою. Плюс, я довго шукав режисера, перелопатив весь український ринок і зупинився на Валентині Шпакові. Ми знайшли з ним спільну мову відразу, він мене розуміє з півслова. Ще з нами Саша Шилов, людина, яка мої ідеї та ідеї Валентина тепер втілює у візуальну картинку не гірше Netflix.
Акторов шукали зокрема й у «Кульку»
Усі герої в серіалі – це зломлені підлітки, усі вони на межі, у всіх дуже важка життєва історія. Ми вирушили в «Карпенка» в «Кульок», почали дивитися студентів старших курсів, середніх курсів, нещодавніх випускників. Як виявилося, у нас хороша акторська база молоді, що розуміє ролі. Коли ми шукали молодих героїв, перше – треба було, щоб вони не виглядали на 30 років, водночас я не допускав нікого молодше 18 років. Це дуже складна і серйозна тема, складні зйомки, і відповідно мені потрібні були повнолітні діти, які розуміють, що відповідають за те, що вони роблять. Зрештою зупинилися на цьому молодому складі, який у нас є: Саша Руднінський, Максим Самчик, Поліна Носихіна, Маша Смолякова, Тая Щурук.
Про роботу продюсера серіалу
Мені подобається, я хочу сказати чесно – мені дуже подобається. Це складно, тому що ти всі процеси зав’язуєш на собі, але коли ти відповідаєш за все, це капець як складно! (Сміється.) Тобі треба не втратити нитку сценарію, яку ти писав три роки, тобі треба зробити так, щоб цей сценарій був втілений у життя максимально якісно, за ті гроші, які виділив канал, і коли ці всі речі у тебе сплітаються в голові… буває страшно та складно, та загалом поки що справляємося.
На якому етапі зараз знімальний процес?
Ми зняли зараз менше третини серіалу. Завершити повинні наприкінці липня, плюс кілька місяців на продакшен – восени має бути вже готовий продукт. Якось так.
Фото: Олексій Дударєв, Анна Гольцберг