Нещодавні судові пригоди головного прихильника Джамали пранкстера Віталія Седюка, знаменитого в Україні виключно своїм голим задом, надихнули на спогади про те, як і за що вибачалися (або не вибачалися) українські журналісти.
«Цинічна Гуменюк»
У березні 2017 року розгорівся скандал навколо керівника ГО «Громадське телебачення» Наталії Гуменюк, яка опублікувала на своїй сторінці пост такого змісту:
Незважаючи на те що публікація була доступна виключно друзям Наталії (яких у неї близько 4000), скріншот поста потрапив до мережі (дивно!). Він викликав величезну хвилю обурення і критики з боку зразкових батьків. Це спонукало Наталю Горчинську, виконавчого директора «Громадського», зібрати редакційну раду для обговорення ситуації, яка склалася.
Однак крім заяви Горчинської у вирішенні цієї ситуації більше нічого не відбулося. Вибачення у мам, тат і співчуваючих ніхто не просив, результати «комсомольських зборів» (за висловом журналіста Олексія Мустафіна) також не були оприлюднені. Тактика «повоняють і забудуть» працює як годинник.
«Нервовий Яневський»
Ще раніше, в 2014 році, колективу «Громадського» довелося вибачатися за дії Данила Яневського, який в інтерв’ю зі старшим дослідником російського відділення Human Rights Watch Тетяною Локшиною різко обірвав розмову через відмінну точку зору на війну на Донбасі (дивитися з 2:40 хвилини).
Ведучого на три місяці відсторонили від роботи, але сам Яневський вирішив взагалі звільнитися. Редакція «Громадського» принесла свої вибачення слухачам і глядачам за невідповідність дій свого співробітника встановленим стандартам.
«Ватяна битва» на СТБ
Генеральний директор головного шоуобразуючого каналу країни СТБ і за сумісництвом керівник медіагрупи StarLightMedia Володимир Бородянський вибачився перед вразливими пенсіонерами за показ епізоду улюбленої передачі «Битва екстрасенсів», в якому взяли участь діючі та колишні російські військові.
Вибачення були підкріплені радикальними заходами – повною відмовою від показу «Битви екстрасенсів» і звільненням співробітників, які таке допустили. Чи вибачалися звільнені перед телеглядачами або самим Бородянським – невідомо.
«Нетверезий Кутєпов»
Богдан Кутєпов спочатку стріляє, а потім ставить питання. Журналіст «Громадського ТБ» приніс незграбні вибачення своїй колезі по цеху, журналісту і ведучій ток-шоу Hard Talk Наталії Влащенко, за образи, зроблені на п’яну голову.
Трохи протверезівши, Кутєпов видалив нецензурні коментарі і прийшов на покаяння до громадськості з постом такого змісту:
Потрібно віддати належне – журналіст вміє публічно визнавати свої помилки, що свідчить про наявність совісті (або про відсутність виходу).
«Недалекоглядний Лещенко»
Чи то депутат, чи то журналіст Сергій Лещенко відповів на звинувачення Мирослави Гонгадзе вибаченням за те, що дорікнув її в підіграванні своїм ворогам- ̶а̶н̶т̶икоррупціонерам. Мирослава Гонгадзе публічно заявила, що її сім’я не отримала «жодної гривні від проекту “Українська правда”», в якому Лещенко був заступником головного редактора. Така заява стала реакцією на покупку Сергієм Лещенком квартири в центрі Києва за 7,5 мільйона гривень.
Але незабаром Сергій Лещенко на своїй сторінці в Facebook написав сповнений жалю і каяття пост:
«Образливий Притула»
Телеведучий Сергій Притула образився на Івана Урганта за фразу: «Я порубав зелень, як червоний комісар жителів українського села». Свою образу він зігнав в прямому ефірі «Педан-Притула Шоу», показавши Урганту непристойний жест. Після цього він відразу ж вибачився, але навряд чи Ургант про це взагалі чув.
«Герой Дроздов»
Остап Дроздов, який відзначився на днях тим, що вигнав зі студії політичного блогера Юрія Романенка за відмову говорити українською мовою, написав дуже серйозний пост. У своїй публікації Дроздов чітко вказав, що для журналістики в першу чергу важлива мова, якою розмовляють запрошені в студію гості, а не висвітлення проблем. Також з його поста стало ясно, що у канала ZIK, з яким співпрацює Дроздов, немає зайвих грошей на те, щоб найняти синхронного перекладача, і простіше просто виганяти неугодних. Вибачень не було ні перед Романенком, ні перед глядачами, які дивилися ефір, зате звинувачень російськомовного населення у розв’язанні війни було більш ніж достатньо.
«Кровожерний Дурнєв»
Отар Кушанашвілі, Сергій Сосєдов, Тетяна Литвиненко і мати двох дітей співачка Ольга Полякова щосили волали до совісті Олексія Дурнєва за те, що він побажав співачці смерті. Однак Дурнєв виявився твердіший за метал і на поступки не пішов: слів своїх назад не взяв, сльозинку не пустив і вибачення не просив. Чи залишається бажання Дурнєва колишнім – невідомо.
«Відповідальний Шарій»
А ось Анатолій Шарій вирішив взяти на себе відповідальність за всю країну і стати містком між Росією та Україною. У своєму відеоблозі він приніс вибачення країні-агресору від імені України за те, що деякі громадяни дозволили собі знущатися над катастрофою Ту-154 (дивитися з 3:55 хвилини).
«Некрасива Бандура»
Редакція Espresso TV вибачилася за новинну публікацію про зовнішній вигляд судді Рівненської області Алли Бандури, в якій детально розписали реакцію звичайних користувачів соцмереж на її світлину. Завдяки цій публікації ми дізналися, що кожна людина в душі не тільки експерт-політолог, архітектор, музикант, журналіст, активіст і успішний бізнесмен, але ще й еталон стилю і смаку.
«Мільярдер Яценюк»
Олег Торгало виявився надто довірливим. Дізнавшись від американського друга, що Арсеній Яценюк купив 24 вілли в США, він поспішив поділитися цією інформацією з усіма.
Але незабаром товариш перестав відповідати на дзвінки, і Олегу Леонідовичу довелося йти в коментарі до колишнього прем’єр-міністра і писати там довгий-довгий лист-вибачення.
«Принц епатажу»
Нарешті не можна обійти увагою і недавні вибачення колишнього журналіста «1+1» Віталія Седюка за акт ексгібіціонізму в прямому ефірі Євробачення. Суд засудив безробітного до штрафу в 500 неоподатковуваних мінімумів. Седюк вибачився перед Джамалою і пообіцяв знайти роботу, адже йому вже 28, а за пранк ніхто не платить.