У Києві минув демодень «eō Бізнес-інкубатори», першого проекту в рамках програми «Конкурентоспроможна економіка України», яку підтримує Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).
Під час бізнес-пітчингу українські технологічні стартапи презентували свої проекти потенційним інвесторам, решта гостей демодня отримали можливість послухати лекції та взяти участь у панельній дискусії, на якій обговорювали питання фінансового планування і правильної презентації продукту.
Серед перших випускників «eō Бізнес-інкубаторів» сім стартапів, які презентували бізнес-моделі, розроблені для глобальних ринків.
Харківська команда інженерів iCardy працює над пристроєм, який з точністю 99% виявляє аритмію міокарда, що дає змогу виявити інфаркт на ранній стадії. Стартап BIOsens придумав точну систему, яка за 25 хвилин може виявити мікотоксини в урожаї безпосередньо на полі. Comin Systems допомагає збільшити онлайн-продажі за допомогою імпульсивних покупок, трансформуючи звичайних читачів блогу в покупців. А стартап Spokk пропонує значно полегшити процес страхування за допомогою зручного застосунку, в якому буде навіть функція медстрахування для домашніх улюбленців і можливість моментально отримати за цією страховкою гроші. Рекрутмент-платформа Nuwork скорочує процес найму працівників у корпоративній сфері в сегменті НoReCa. Процес займатиме 10 хвилин замість 28 годин. Pytag – торговий майданчик для фермерів і зернових трейдерів, а FiTech вигадали спеціальний матеріал, який дасть змогу поліпшити аналіз забрудненості повітря в газових сенсорах.
Перш ніж потрапити до фіналу пітчингу, стартапи протягом 4 місяців розглядали іноземні інвестори. У результаті цієї презентації один із учасників отримає можливість приєднатися до американського медичного інкубатору. На сьогодні два стартапи проходять етап переговорів із ізраїльськими інвесторами, ще дві ідеї зацікавили американських інвесторів. Вільям Б. Тейлор, тимчасовий повірений у справах посольства США в Україні, зазначив: «У США бізнес-інкубатори відіграють ключову роль у розвитку стартапів. Тому ми всіляко сприяємо програмі технологічних стартапів в Україні».
Фото: програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України», photo by «USAID Competitive Economy Program»