За це рішення проголосовало 233 депутатів. Фракція БПП віддала 86 голосів, «Народний фронт» – 61, «Оппоблок» – 32, «Радикальна партія» – 19, «Батьківщина» – 8, «Воля народу» – 7, позафракційні – 20. Спочатку в рейтинговому голосуванні Онопрієнко зібрав 214 голосів, обійшовши голову Донбаської філії «Громадського» Андрія Шаповалова – 154 голоси.
Максиму Онопрієнку 38 років, він народився в Естонії. У 1997 закінчив школу в місті Стрий Львівської області; у 2001-му став бакалавром філософії Вищого духовного інституту у Львові. У 2012 році захистив ступінь магістра на факультеті міжнародної економіки та менеджменту в Київському національному економічному університеті. У 2010 році закінчив курс Producing в New York Film Academy. Медійну кар’єру почав у 2002 році у видавничому домі Companion Group, в якому до 2005 року був Group Brand Manager ділового аналітичного журналу «Комп&ньон» та ділового журналу «&Стратегії».
У 2005–2007 реалізовував інтерактивний проект на телеканалах СТБ, «Україна», ICTV, «5 канал». У 2008–2013 роках як незалежний кіно- та телепродюсер реалізував такі проекти: «Випадковий запис», road movie, ефір 19 квітня 2009 року для телеканалу «Інтер»; серіал «108 хвилин» (4 серії), який вийшов 16 серпня 2010 року на російському каналі ТВЦ; х/ф «Rock’n’Ball», 2011–2012 – міжнародна фестивальна дистрибуція, участь і нагороди в більш як 20 міжнародних кінофестивалях. У 2011 році виступив виконавчим продюсером із українського боку в реалізації форматного реаліті Big Brother Ukraine (18 вересня – 25 грудня 2011 року, телеканал К1). Також у 2011 році став співорганізатором авторського курсу майстер-класів з кінематографії екс-менеджера «Медіа Групи Україна» Вальдемара Дзики. Протягом 2012–2013 років зняв цикл науково-публіцистичних програм «Україна: забута історія» (12 фільмів, телеканал «Мега»). З травня 2013 по липень 2014 року працював виконавчим продюсером медіагрупи «Нові проекти». З серпня 2014 року – генеральний директор запорізького телеканалів ТВ-5.
За інших кандидатів голосування було таким: медіаексперт Олександр Глущенко зібрав 87 голосів, екс-менеджер «Українського радіо» Євген Лахно – 48 голосів, екс-заступник глави Секретаріату президента Віктора Ющенка Валентина Руденко – 146 голосів і адвокат Володимир Чемес – 84 голоси.
Кандидатів представляла народний депутат «Народного фронту» і голова Комітету свободи слова Вікторія Сюмар. Вона акцентувала на тому, що завдяки голосуванню за члена Нацради робота регулятора буде розблокована і стане можливим ухвалення рішення з оголошення цифрового конкурсу для аналогових регіональних каналів. Також Сюмар повідомила, що фракція голосуватиме за всіх кандидатів, оскільки досвід кожного, на її думку, буде цінний.
Про голосування за всіх кандидатів повідомили також представники БПП і групи «Воля народу». Голова «Радикальної партії» Олег Ляшко зазначив, що, якщо не пройде їхній кандидат Валентина Руденко, партія готова віддати свої голоси іншим кандидатам. Надія Савченко у своєму виступі розповіла, що підтримує Андрія Шаповалова.
Конкурс на вакантну посаду був оголошений в липні минулого року Комітетом свободи слова, загалом подалося 10 осіб. 21 листопада на своєму засіданні Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді до розгляду шість кандидатів.
Як повідомляла «Телекритика», восьмим членом Нацради може стати людина з орбіти впливу «Медіа Групи Україна» Ріната Ахметова. Зв’язок із «Медіа Групою Україна» є у трьох із шести кандидатів – Валентини Руденко, Максима Онопрієнка та Володимира Чемеса.
Посада члена Нацради за парламентською квотою стала вакантною 2 серпня 2016 року, після звільнення з Нацради Катерини Котенко (Загорій). Комітет двічі оголошував конкурс на посаду – у серпні та грудні 2016-го, але не підбивав підсумків. 4 липня 2018-го Комітет оголосив новий конкурс на заміщення вакантного восьмого місця в Нацраді.
Нагадаємо, заступник голови регулятора Уляна Фещук 24 травня повідомила про те, що Нацрада звернеться до парламенту з проханням закрити вакантне місце восьмого члена регулятора до початку виборів. Востаннє регулятор звертався до Комітету з цим питанням у червні минулого року.
Як повідомлялося, в. о. голови регулятора Ольга Герасим’юк після кадрових рокіровок екс-президента повідомила, що не змогла відкрити два останні засідання регулятора (10-го і 21 травня) через юридичні нюанси останніх призначень. Формальною причиною непроведення засідань була відсутність кворуму (шість із восьми членів).
Фото: ТВ-5