10 січня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення погодила вилучення з ліцензії на аналогове мовлення телеканалу «Перший» аналогових частот у 258 населених пунктах. В аналоговій ліцензії «Першого» залишилися аналогові частоти в населених пунктах на територіях, де «аналог» поки не вимкнуто – Донбас та території на кордоні з Кримом (окремі райони Херсонської області) і Росією (окремі райони Сумської, Харківської і Чернігівської областей).
В початковій заяві «Перший» хотів вилучити 265 населених пунктів, але Нацрада попросила не вилучати з ліцензії 7 частот у Сумській, Харківській, Херсонській і Чернігівській областях (Шостка, Великий Бурлук, Каланчак, Лазурне, Скадовськ, Холми і Чернігів).
Нагадаємо, борг Національної суспільної телерадіокомпанії України перед оператором аналогових мереж (державним Концерном РРТ) становить приблизно 100 млн грн, через що оператор 25 вересня 2018 року відключив «Перший». Спочатку в НСТУ планували самостійно вимикати ефірний аналог у травні минулого року, мотивуючи це відсутністю коштів, але згодом від цього рішення на «Суспільному» відмовилися.
Як писала «Телекритика» раніше, 1 вересня 2018 року Концерн РРТ вимкнув аналогове мовлення всіх загальнонаціональних телеканалів, крім «Першого», а також місцевих та регіональних телеканалів, які не мають цифрових ліцензій по всій території України за виключенням Донбасу, кордонів з Кримом (окремі райони Херсонської області) і Росією (окремі райони Сумської, Харківської і Чернігівської областей). Повне вимкнення «аналогу» заплановане на 1 травня цього року.
Перед відключенням аналогу Нацрада ухвалила рішення, яким визнала аналогові ліцензії в регіонах такими, що «втратили силу» і зобовязала телеканали вилучити ці частоти зі своїх ліцензій в місячний термін. Першим телеканалом, який подав заяву про вилучення з ліцензії аналогових частот, був канал «Прямий», 1 листопада Нацрада задовольнила його заяву. Спірні рішення Нацради і розпорядження Кабміну щодо відключення аналога оскаржують у суді телеканали групи «1+1 медіа». Через судові процеси інші телеканали проігнорували вимогу Нацради і не виключали частоти з аналогових ліцензій у регіонах. При цьому залишаються чинними дозволи Українського державного центру радіочастот на експлуатацію аналогових передавачів у регіонах.
Фото: pixabay