Коментатори кіберспортивних турнірів – це нові медіагерої для покоління Z. Вони збирають мільйонні аудиторії, підписують вражаючі рекламні контракти, подорожують і виглядають цілком щасливими.
Символічно, що напередодні Дня святого Валентина закохана пара Йорін ван дер Хейден aka Sheever і Овен Девіс aka ODPixel розповіла «Телекритиці» про свою професію, плани на майбутнє і переваги індустрії кіберспорту.
Чим саме ви займаєтеся?
Овен: Ми коментуємо онлайн-трансляцію (стрім) ігрового турніру зі змагальних відеоігор, зараз – комп’ютерну гру Dota2. Ми професійні коментатори та експерти з Dota2. Під час турніру ми аналізуємо дії і коментуємо їх нашим глядачам. Трансляція може тривати протягом 10 або 12 годин кожного дня (цей турнір триватиме 6 днів, з 10 по 16 лютого. – Ред.). Усе залежить від тривалості гри. Може бути година чи дві ефіру, але з великою інтенсивністю дії.
Йорін: На цьому турнірі з нами працює ще кілька колег, загалом нас буде п’ятеро. Ми будемо майже одночасно перебувати в ефірі. Один коментатор відпочиватиме, поки інші четверо працюють на трансляції.
Ви самі у щось граєте, крім Dota2?
Овен: Я, так, граю в інші ігри. У мене 9000 годин участі як у гравця, загалом, я дуже багато часу провів у грі.
Йорін: Насправді ми спеціалізуємося саме на грі в Dota2. Звичайно, іноді ми граємо в інші ігри. Найчастіше, звичайно, це робить Овен.
Овен: Щоб було зрозуміло: кожна гра має свою групу аналітиків, глядачів і експерта. Багато коментаторів – це колишні професійні гравці цієї конкретної гри, які, очевидно, мають високий рівень знання про гру, тактикутощо. Також, аналітиками-коментаторами можуть бути колишні стрімери, ті люди, які викладають свої власні відео з процесом гри . Ці хлопці можуть брати участь у відкритих публічних матчах і таким чином створювати собі лояльну фанатську базу і глядачів. Тобто, дуже багато людей можуть коментувати перебіг гри, але все-таки – для глядачів.
Йорін: Dota2 велика гра з багатьма глибокими рівнями, і нам не потрібно перемикатися на інші ігри, тому що є стільки всіляких дій і варіантів розвитку сюжету. І завжди є, що обговорювати.
Про постійне зростання інтересу до гри свідчить той факт, що останні три роки майже кожен вікенд десь у світі ідбувається відкритий турнір.
Який у вас графік роботи? Багато подорожуєте?
Ми дуже багато подорожуємо. Ось тільки прилетіли зі Стокгольма. Після тижня в Києві ми вирушаємо в Польщу, в Мумбаї, назад до Великої Британії, сподіваємося дістатися США, а потім – в південно-східну Азію. Ми практично подорожуємо по всьому світу. У цьому теж полягає класна сторона нашої професії. Ще безумовний плюс – знайомство з новими людьми і культурами.
Докладніше про кіберспорт і його розвиток на території країн СНД – читайте в наших наступних матеріалах спецпроекту «▶ ?Стрімінг з любові».
Фото та відео: Анна Федорук