Фракції «Слуга народу» і «Опозиційна платформа – За життя» подали по два кандидати на заміщення трьох вакантних посад членів Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Від «Слуги народу» хоче переобратися нинішня в.о. голови Ольга Герасим’юк, другий кандидат – виконавчий продюсер «Кварталу 95» Олександр Божков. ОПЗЖ подала екс-голову новинної служби каналу «Інтер» Лаврентія Малазонію та директора «Ера медіа» Ігоря Лоташевського. Інші парламентські фракції не подавали своїх кандидатів. Цю інформацію «Телекритика» отримала у секретаріаті Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики.
Комітет розгляне питання кандидатів на своєму засіданні 4 грудня. Всього у члени Нацради подалися 13 осіб. У комітеті повідомили, що повний список претендентів буде опублікований після того, як вони отримають пакет документів від ще двох кандидатів. Ці кандидати нарікають на затримку у доставці їх листів з документами (штамп повинен бути не пізніше 23 листопада).
11 кандидатів комітет уже відправив на спецперевірку на предмет дотримання кваліфікаційних вимог, головне з яких – досвід роботи у сфері телерадіомовлення не менше 5 років. Після узгодження комітету питання буде винесено на голосування до Верховної Ради.
Олександр Божков був 141 номером у списку партії “Слуга народу”, безпартійний. Раніше обіймав посаду виконавчого продюсера Першого автомобільного каналу. Був продюсером проектів на каналі “Україна”. Закінчив факультет міжнародних відносин у Київському міжнародному університеті. Одружений з актрисою Анною Саліванчук – зіркою “свінгерів” та “Одного разу під Полтавою».
Лаврентій Малазонія раніше вже подавався на попередні конкурси, але не був допущений через неповний пакет документів. Малазонія співпрацює з нардепом ОТЗЖ і співвласником групи «Інтер» Сергієм Льовочкіним; був главою новинного продакшну “Інтера” – компанії “НІС” і членом наглядової ради Національної громадської телерадіокомпанії України (від «Оппоблока»).
Ігор Лоташевський – генеральний директор «Ера медіа» екс-регіонала, екс-глави “Волі народу”, а сьогодні – позафракційного нардепа Андрія Деркача, яка виробляє ранкове шоу “Доброго ранку, Країно!” для “UA: Першого”; багато років був незмінним директором ТРК “Ера”, яка до 2017-го вела мовлення на частотах “UA: Першого”.
Раніше «Телекритика» повідомляла про сімох інших претендентів на три вакантні місця. Серед них члени Нацради Олег Черниш і Олександр Ілляшенко, начальник управління контролю та аналізу телерадіомовлення Нацради Роман Кіфлюк, екс-співробітники «Суспільного мовника» Євген Лахно і Ольга Куліш, екс-нардеп БПП Ольга Червакова, а також Олександр Глущенко, який вказав свою посаду як консультант генерального продюсера телевізійного мовлення «Суспільного мовника». Всі вони подалися від Всеукраїнської асоціації мовлення громад.
Нагадаємо, Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики 23 листопада закінчив прийом заявок від претендентів на три вакантні місця у Національній раді з питань телебачення і радіомовлення. Конкурс був оголошений 2 листопада після того, як Верховна Рада 31 жовтня звільнила трьох членів Нацради (Ольгу Герасим’юк, Олександра Ілляшенка і Олега Черниша) у зв’язку із закінченням п’ятирічного терміну повноважень. У кандидатів був 21 день на подачу заяв.
Нагадаємо, до складу Нацради входять вісім чоловік. Чотирьох членів регулятора призначає Верховна Рада, ще чотирьох – президент. Термін їх повноважень – п’ять років. Одна і та ж особа може бути повторно призначена членом Нацради тільки один раз. У складі Нацради парламентом призначені: перший заступник голови Ольга Герасим’юк, відповідальний секретар Олександр Ілляшенко, члени Нацради – Олег Черниш і Максим Онопрієнко (призначений попереднім складом парламенту 30 травня 2019 року). За квотою п’ятого президента Петра Порошенка – три члени: Валентин Коваль, Сергій Костинский і заступник голови Уляна Фещук. За квотою Володимира Зеленського 9 липня членом Нацради став Юрій Зіневич. Повноваження Герасим’юк, Ілляшенка та Черниша минули 4 липня; Фещук і Костинського – у вересні 2020-го, Коваля – у вересні 2021-го. Парламент або президент можуть звільнити призначених ними членів тільки після незатвердження річного звіту або за їх власним бажанням. Фещук, Коваль і Костинский раніше повідомляли, що планують працювати до кінця каденції.
Фото: Олександра Йорк
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!