Реалістично чи ні?
Незважаючи на те що головні герої «Школи» – старшокласники, найлояльніша аудиторія серіалу – діти молодшого віку. “Мені 10 років. Хоч цей серіал і не для таких маленьких, як я, мені він сподобався, – розповідає прихильниця «Школи» Стефанія. – Плюси: саундтрек чудовий (серіал супроводжується піснею «Там де ми є» групи «Антитіла», – ред.), хороші актори, все дуже реалістичне». Її ровесниця Люба теж нарахувала у «Школи» три великих плюси: цікавий сюжет, всі герої розмовляють українською мовою, і, знову-таки, реалістичність зйомок.
З дівчатками згодні далеко не всі: і гру акторів, і надто правильну українську мову персонажів багато хлопців називають якраз-таки неправдоподібними. Однак більшість школярів це прощають. «Блін, завтра в школу, а я не можу відірватися, – пише користувачка під ніком Mrs Khrom. – Але мені здається, що серіал був би кращим, якщо б у ньому був суржик, – так реалістичніше». «Там уже присутній суржик у деяких місцях. Як на мене, це зайве, оскільки чиста українська мова набагато милозвучніша і приємніша на слух», – відповідає її співрозмовниця.
“Я вчуся в 11 класі. Оскільки в серіалі теж 11 клас, можу сказати, що форма – це щось, – пише Катерина. – Що вона є, що її немає. На мій погляд, спідниці потрібно було зробити трохи довшими». «Альо, народ, у якій школі ви бачили, щоб всі дівчатка ходили в міні-спідницях і на підборах?!» – обурюється інший коментатор.
А ось правдоподібність шкільних буднів мало хто ставить під сумнів. «Мені 14 років і у мене в школі твориться приблизно таке ж, як у цьому серіалі», – каже глядач Іван. «У нас схоже в школі. Хіба що гранату не приносять, замість неї – ножі і пістолети. У нас вчителі отримують нервові зриви через таке», – додає інший глядач. «Взагалі крутий серіал. Події цікаві кожного дня відбуваються, то гранату принесли, то гроші зникли, то наркотики. У нас у школі недавно перцевий балончик розсипали», – погоджується інша учениця. Помітили глядачі і схожість серіальних інтер’єрів із власними кімнатами: вдома у героїв «Школи» висять плакати «Дуже дивних справ» і портрети аніме-героїв.
Милашки чи стерви?
Вельми переконливими здалися школярам і вчителі. «У мене в школі майже всі вчительки з такою зачіскою, як у завуча», – пише учениця Уля. Діти також пишуть, що крутий характер завуча Дарини Петрівни, роль якої виконала Олена Курта, видно відразу. «Круеллу бачу, а де далматинці?» – запитує коментатор Саня в YouTube.
«Як же я кайфую з Дарини. Її хоч і ненавидиш, але ця ненависть по-своєму прекрасна. Цікавий персонаж», – обговорюють завуча в сусідній гілці. «Так, вона ще та стерва. Але якщо вона змушує нас відчувати до неї неприязнь, то вона класно справляється зі своєю роллю. Гарна актриса».
Серед екранних учениць теж вистачає персонажів з характером. Багато вчорашніх школярі не пропускають нагоди поскаржитися на те, як деградувало молоде покоління. «Я закінчила школу лише два роки тому, і так все змінилося? – запитує Лера. – Жах, не діти, а безмозкі жертви інтернету». Мабуть, мається на увазі одна з головних героїнь, відеоблогер Лола (Єлизавета Василенко). «Лола бісить», «Лола аморальна і дурна», «У мене бомбить від Лоли», – тільки й можна було почути після перших серій. Однак нові епізоди шоу, схоже, схилили глядацьку думка на користь найпопулярнішої дівчини школи. «Вперше за весь серіал переживаю за Лолу», – пише її ровесниця. «Лолі б до лиця кілограмів 3-5, худенька така», – переживає інший коментатор.
Чи потрібні Україні такі серіали?
Серіал, головна героїня якого – блогер, коментують і її колеги-початківці. Юний автор YouTube-каналу TheVitalikShow пише: «У цьому віці все буває – і сварки, і спроби самогубства, тому серіал вчить не бути такими». «Я вважаю, що він відкриє очі батькам на шкільну реальність! Може, він підштовхне батьків частіше виходити на контакт зі своїми дітьми», – вважає Марина. І батьки з нею згодні. «Дивлюся, оскільки більше цікава психологічна сторона дітей, оскільки у мене син такого віку», – ділиться одна з матерів.
Втім, є і ті, хто вважає, що серіал не вчить підлітків бути кращими, а навпаки, пропагує асоціальну поведінку – мовляв, надто вже небезпечним місцем вийшла екранна школа. «Серіал показує справжню школу? Може, у мене якась особлива школа?» – іронізує дівчина з ніком Veronia. Але, як і багато з тих, хто вже «підсів», вона додає, що дивитися серіал не полишить. «Просто цікаво, які ще “твісти” підготували сценаристи».