BBC повідомляє, що у Франції звільнили або тимчасово усунули від посади кількох іменитих журналістів, які близько десяти років тролили олег в інтернеті. Журналісти створили спеціальну групу в Facebook під назвою League du LOL («Ліга ЛОЛ»). Об’єктом цькування переважно були жінки, які зараховували себе до активісток феміністського руху.
Першою про існування «Ліги ЛОЛ» повідомила газета Libération, після чого десятки жінок підтвердили, що були жертвами цього цькування. Засновником групи був Венсен Глад – позаштатний працівник Libération, який вибачився у Twitter.
Наводимо переклад його поста (переклад редакції):
«Я повинен порозумітися. І передусім – повинен вибачитися.
У 2009 я створив у Facebook групу «Ліга ЛОЛ», в яку додав друзів і кількох людей, чиї жарти в Twitter змушували мене сміятися. У групі було близько 15 чоловіків і дві-три жінки. На той час я не розумів, що це погано закінчиться. Метою групи не був тролінг жінок. Ми просто хотіли весело проводити час. Дуже швидко наше розвага стала сумнівною, але ми не усвідомлювали цього.
Ми думали, що кожен присутній в інтернеті, у блозі, Twitter, просто мріє бути висміяним. Ось особисто я, людина дуже публічна в соцмережі, щодня стикався з цим «ЛОЛ», і це здавалося прикольним, але, вийшло, що небезпечним. Коли ми жартували над кимось, ми й подумати не могли, що для когось наша розвага може стати справжнім пеклом.
Як написала американська журналістка Сара Джеонг (Sarah Jeong): «Для об’єктів харасменту інтернет – це крихітний будиночок, наповнений людьми, які забувають про межі дозволеного». Це груба помилка, але я і справді не помічав цих людей, заточених у крихітний будиночок. Я лише бачив пісочницю і шкільне подвір’я, в яких не було ніяких непристойностей. Сьогодні, після низки звинувачень у цькуванні, я не можу заявляти з усією впевненістю, що помилявся: що це неприпустимі речі і що «ЛОЛ» вже не такий прикольний, коли практикується в співтоваристві.
Це все про тролінг, про харасмент.
Ми висміювали всіх, як жінок, так і чоловіків, тому я не бачу сексизму в наших діях. Я не помітив, щоб ми загнобили своїми жартами перші феміністичні виступи 2011–2012 років. Я пам’ятаю, що вся ця феміністична хвиля почала набирати публічних обертів на початку десятиліття. Я – чоловік, і як багато чоловіків, у мене була безглузда реакція на все це: чому проти нас ополчилися за такі жарти? І чому нам їх пригадують тільки зараз, коли тема стала модною, а раніше всі мовчали? Ми виросли в ідеї рівності, і єдине, де може порушуватися феміністичне питання – це тема зарплат жінок. Це просто один із факторів, а не система. Фемінізм вийшов на свободу, в той час як ми здавалися смішними. Я спочатку не розумів слова «патріархат», «культура зґвалтування», «менсплейнінг»…
Я сміявся над цим, як і над усім іншим. Сьогодні мене жахає те, що мій твіт за 2013 рік, в якому я жартував з приводу «культури зґвалтування», шириться мережею. Мені соромно»
А ви помітили, як журналіст «щиро» вибачається? Ми, наприклад, бачимо тільки жалюгідні виправдання дорослої людини, яка висловлюється як підліток пубертатного періоду. Схоже, Венсена просто зачепили за живе.
Міністр з питань інформаційних технологій Франції Мунір Махжубі також прокоментував ситуацію: «Це група людей, які вважали себе всемогутніми і мали право знущатися над іншими. Вони вважали себе королями інтернету. Але їхні знущання обернулися наслідками в реальному житті».
Фото: RTL.fr