«Схованки» –8-серійний серіал, написаний письменником Симором Гласенком (Олександром Процюком) і знятий режисером Іриною Громоздою. У центрі сюжету – зникнення дівчинки із зачиненої квартири під час гри з батьком в хованки. Пізніше в мережі з’являється відео, де викрадена дівчинка тримає табличку з комбінацією цифр. Розслідувати справу мають два детективи, яких ланцюжок подій заведе до чиєїсь жорстокої гри.
На перший погляд трейлер «Схованок» запозичує (якщо не копіює) елементи зі «Справжнього детектива» Кері Фукунаги. Досить згадати епізод із заблюренним пробудженням Раста Коула й аналогічний кадр із героїнею Юлії Абдель Фаттах. Оленячі роги, «король» – можливо, це звичайні референси в бік ідейних натхненників. Проте свою «Каркозу» креативна група серіалу – в особі сценариста Симора Гласенко, режисера Ірини Громозди та продюсера Олесі Лук’яненко – будувала з оглядкою на північного брата, скандинавський нуар «Міст». У своєму інтерв’ю «Телекритиці», Симор Гласенко зізнався, що для навчання сценарній майстерності посерійно записував усе, що бачив у «Мосту».
«Міст» – не просто матеріал для натхнення творців, а й цілком успішний приклад реалізації нуара в сучасних умовах. Високі рейтинги на шведському, датською та британському телебаченні дали змогу продати серіал в 134 країни, він також отримав низку зарубіжних римейків. До речі, в Німеччині його дистриб’ютором виступила компанія ZDFE, яка придбала й права на просування «Схованок» до виходу детектива на широкі екрани. В активі німецького сейлз-агента такі проекти, як французький серіал The Crimson Rivers і бельгійський Tabula Rasa.
«Схованки», поглядаючи на «Міст», позиціонують себе як похмурий погляд на сучасний світ, хоч і беруться за зовсім інший сюжетний твіст. Автори планують через центральну тему викрадення дівчинки пролити світло на соціальні та політичні проблеми українського суспільства, відповісти на актуальні запитання. Наприклад, чому закон не завжди діє, або діє лише в конкретних випадках? Цитуючи Симора Гласенка, Україна – країна, «обгризена з двох сторін, замучена війною і нестабільністю». Чи є умови кращі для розвитку нуарного детектива?
З такою стилістикою і форматом складно вийти на широку українську аудиторію. Керуючий директор телеканалу ICTV Анастасія Штейнгауз розповіла, що канал не буде промоутувати «Схованки» як звичайний серіал. З її слів, «Схованки» – продукт на рівні якісного кіно, і просувати на українських екранах його будуть відповідно. Промокампанія серіалу буде схожа на ту, яку канал проводить для лінійки оскарівських фільмів напередодні вручення премії Кіноакадемії.
Фото: Film.ua