Телеканал ТВі 22 січня зупинив супутникове мовлення після перезапуску в жовтні. Відповідну інформацію опублікували ресурси з супутникового телебачення. Мовник при цьому оновлює сайт, який працює як звичайний інформаційний ресурс, оновлюється також канал на YouTube. Причина зупинки супутникового мовлення криється в тому, що телеканал не зміг запустити мовлення в мережі Т2 компанії «Зеонбуд». Гроші на перезапуск телеканалу надавалися інвестором з метою запуску мовлення в ефірній цифровій мережі. Генеральний продюсер телеканалу Дмитро Носиков відмовив «Телекритиці» в коментарі.
ТВі розглядав можливість потрапляння в загальнонаціональну цифрову мережу: мовник 19 липня став власником телеканалу Business (ТОВ ТРК «Погода ТБ»), термін дії цифрової ліцензії якого завершився 23 серпня 2018 року. За тиждень до зміни власності (11 липня) Нацрада відмовила каналу в продовженні ліцензії. Зараз мовник намагається оскаржити це рішення в суді. Раніше Business був тісно пов’язаний з екс-віце-прем’єром Сергієм Арбузовим (офіційним бенефіціаром каналу була громадянка Чехії Катержина Шимкова). Восени 2016-го «Зеонбуд» відключив мовника за борги.
Як повідомлялося раніше, телеканал ТВі відновив супутникове мовлення під логотипом TVi 10 жовтня, через три роки після попередньої зупинки мовлення. Канал перезапускав Дмитро Носиков – екс-генпродюсер NewsOne, радник міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика, політконсультант Ігоря Кононенка, першого заступника голови фракції БПП, однокурсника і бізнес-партнера президента. TVi за новою концепцією мав стати аполітичним каналом для жіночої аудиторії зі слоганом «TVi: справжні історії». Хоча в його програмній концепції в ліцензії зазначене інформаційне мовлення.
Загалом телеканал TVi пов’язаний з трьома юридичними особами: ТОВ «Інфо 24», на яке записана супутникова ліцензія (восени змінило назву на ТОВ «Тві.сат»); ТОВ «ТРК «Погода ТБ», які володіли загальнонаціональною цифровою ліцензією телеканалу Business (змінило назву на ТОВ «Тві.Т2»); ТОВ «ТВі. ЮА» (раніше називалося «ТРК “Прайм ТВ”»), на яке записані сайт мовника і 5 торгових марок ТВі в різних інтерпретаціях.
Власником юросіб телеканалу значиться польська компанія Millstone and Co з Кракова. Влітку 2018 року їх власником був Михайло Жерновий з донецькою реєстрацією, у жовтні власником став поляк Роберт Квятковський з Кракова. Носиков запевняв, що Квятковський – інвестор каналу. Реальним власником телеканалу «Українська правда» називала власника «Укргідроенерго» Віталія Кропачова, у якого є спільний бізнес з Ігорем Кононенком у вугільно-енергетичній сфері.
Вихід телеканалу в ефір на супутнику 10 жовтня відбувся через місяць після того, як 6 вересня Нацрада звернулася до суду про анулювання супутникової ліцензії через трирічну відсутність мовлення. Ліцензія ТОВ «Інфо24» чинна до 29 грудня 2021 року. Регулятор вже вдруге намагається анулювати її через суд. Формальний привід для другого позову – наявність попередження і штрафу за відсутність мовлення. До цього три роки майно «Інфо24» перебувало під арештом через позов якоїсь фізособи (в держреєстрі судових рішень її ім’я не вказане через норму закону про персональні дані), але в квітні цього року «Інфо24» виграло суд зі зняття арешту. На ринку повідомлялося, що майно каналу ділили Давид Жванія і Микола Княжицький, як тодішні власники телеканалу.
Фото: pixabay