У кримській «цифрі» працює 28 телеканалів, розподілених на три мультиплекси. Її «рестарт» відбувся після анексії півострова і так званої націоналізації об’єктів українського Концерну РРТ. Оператором місцевої «цифри», як і «аналога», стала державна «Российская телевизионная и радиовещательная сеть» (РТРС) – її філія «РТПЦ Республіки Крим» створена на базі захопленої філії КРРТ (Кримський РТПЦ). У компанії «Зеонбуд» в Криму було 18 передавальних станцій, вони увійшли в РТРС. Голова філії – Геннадій Гордєєв – раніше працював головним інженером у кримській філії українського Концерну РРТ; його заступник Валерій Фадєєв – колишній український військовий, який зрадив українській присязі; ще один заступник – Володимир Романько, до окупації він був заступником голови кримської філії Українського державного центру радіочастот.
Ефірний «аналог» у РФ будуть відключати в 2019 році в три етапи – 11 лютого, 15 квітня і 3 червня. Остання дата фігурує як кінцева. У зв’язку з прийдешнім відключенням Минкомсвязь РФ представила список населених пунктів, які не будуть охоплені цифровим ефірним наземним мовленням, до переліку входить 18 294 пункти.
Документ розміщений на сайті міністерства. Зокрема, у відомстві нарахували 166 населених пунктів на анексованому півострові, не охоплених ефірною цифрою.
У РФ функціонують тільки два мультиплекси (в Україні – чотири), в які входять по 10 телеканалів: у першому – «Перший канал», «Росія 1», «Матч ТВ», «НТВ», «Петербург – П’ятий канал», «Культура», «Росія 24», «Карусель», ОТР і «ТВ Центр – Москва»; у другому – «РЕН ТВ», «Спас», СТС, «Домашній», ТВ-3, «П’ятниця!», «Зірка», «Мир», ТНТ і «Муз-ТВ». Другий мультиплекс поки не введений в експлуатацію всіх регіонів – його повноцінний запуск планується на 15 грудня. Також у РФ триває обговорення запуску регіональних телеканалів на «21-й кнопці».
Наприкінці минулого місяця в РФ затвердили остаточний план поетапного вимкнення ефірного аналогового телерадіомовлення в регіонах. Перша хвиля відключень відбудеться 11 лютого. Від «аналога» відключать Рязанську, Тульську, Ярославську, Ульянівську, Пензенську, Магаданську області і Чечню. Друга хвиля запланована на 15 квітня в Амурській, Івановській, Кемеровській, Кіровській, Костромській, Курганській, Липецькій, Сахалінській, Новгородській, Тюменській, Московській областях, Москві, Ставропольському краї, республіках Кабардино-Балкарія, Карачаєво-Черкесія, Калмикія, Мордовія, Чувашія, Удмуртія, а також Ямало-Ненецькому автономному окрузі. Решта суб’єктів РФ будуть відключені 3 червня (зокрема й Крим).
Раніше планувалося, що по всій країні відключення від «аналога» проведуть до 14–15 січня 2019 року, але після критики деяких органів влади дедлайном було визначено 3 червня. Продовження аналогового телемовлення до літа 2019 року обійдеться федеральному бюджету в 30 млрд рублів. Даних про держпрограму з надання тюнерів малозабезпеченим сім’ям у РФ немає.
Тверська область повністю перейшла на «цифру» 3 грудня. У результаті місцеві жителі почали скаржитися на завищені ціни на приставки для прийому ефірного цифрового сигналу. За фактом їхніх звернень місцеве представництво антимонопольної служби запустило перевірку.
Нагадаємо, Україна відклала вимкнення ефірного «аналога» на Донбасі і прикордонних з РФ і Кримом районах до 1 травня 2019–го, мотивуючи тим, що «аналог» у Росії продовжує своє мовлення.
Як повідомлялося раніше, підрахунок «білих плям» цифрового покриття в Україні проводять Нацрада і Мінінформполітики. Відключення аналога стартувало 1 серпня. Відомства досі не оприлюднили список населених пунктів без ефірної цифри.
Як писала «Телекритика», в жовтні компанія «Зеонбуд» офіційно відмовилася добудувати мережу першого мультиплексу (МХ-1) ефірного цифрового телебачення в 47 населених пунктах 19 областей України. Хоча навесні цього року на міжвідомчій робочій групі з переходу на ефірне цифрове телебачення провайдер погодився з наявністю «білих плям» у своєму покритті та дав обіцянку до 1 січня 2019 року добудувати МХ-1. Список населених пунктів було складено учасниками індустрії, в його формуванні брали участь, зокрема, телегрупи. Озвучена «Зеонбудом» вартість становить 93 млн гривень.
Компанія «Зеонбуд» регулярно запевняє, що покриття ефірної цифри становить 95% населення країни. «Телекритика» готова надати «Зеонбуду» майданчик для відповіді російському міністерству.