Національна рада з питань телебачення і радіомовлення 13 грудня ухвалила рішення звернутися до Українського державного центру радіочастот для обчислення 41 додаткової частоти для розширення багатоканальної телевізійної мережі МХ-1 компанії «Зеонбуд» і забезпечення переходу місцевих компаній на цифровий стандарт мовлення.
Відповідальний секретар Нацради Олександр Ільяшенко (курирує питання цифрового мовлення) зазначив, що це «довгоочікуване рішення». Воно ухвалюється з метою забезпечення цифровим сигналом територій, де є так звані білі плями. У списку для МХ-1 зазначені малі потужності передавачів – в основному 50 Вт. В окремих населених пунктах буде розглянута можливість збільшення потужності передавачів, запевнив Олександр Ільяшенко.
Регулятор також замовляє обчислення цифрових телевізійних каналів для місцевих телерадіоорганізацій, які ведуть мовлення в ефірному аналогу і досі не мають цифрових ліцензій. У списку фігурує вісім частотних присвоєнь для компаній із Запорізької, Миколаївської, Одеської та Чернівецької областей.
Крім того, частина замовлень обчислення частот стосуватиметься багатоканального наземного телерадіомовлення за технологією МІТРІС і аналогового звукового мовлення.
Нагадаємо, єдиний провайдер ефірного цифрового телебачення – компанія «Зеонбуд» – цієї осені офіційно відмовився добудувати мережу першого мультиплексу (МХ-1) ефірного цифрового телебачення в 47 населених пунктах України. Про це компанія письмово повідомила Нацраду з питань телебачення і радіомовлення. Лист провайдера зачитав голова регулятора Юрій Артеменко на засіданні Нацради 18 жовтня. Свої дії провайдер пояснив тим, що державний Концерн РРТ не дає йому необхідної технічної інформації для обчислення частот і розстановки передавачів на вежах держпідприємства. Генеральний директор КРРТ Петро Семерей запевняв, що «Зеонбуд», перш ніж звернутися в Концерн РРТ, мав спочатку замовити обчмслення частот і їх потужностей в УДЦР.
Компанія «Зеонбуд» навесні цього року на міжвідомчій робочій групі з переходу на ефірне цифрове телебачення погодилася з наявністю «білих плям» у своєму покритті та пообіцяла до 1 січня 2019 року добудувати цифрову мережу першого мультиплексу МХ-1 у 47 населених пунктах в 19 областях України. Список населених пунктів було складено учасниками індустрії, в його формуванні брали участь, зокрема, телегрупи. «Зеонбуд» погодився витратити 93 млн гривень власних коштів – саме в цю суму провайдер оцінив вартість добудови мережі.
Фото: для колажу використані фото Gettyimages: 2673130
Photo by Reg Speller/Getty Images