Національна рада з питань телебачення і радіомовлення 25 квітня ухвалила рішення відкласти розгляд заяви про продовження терміну дії ліцензії «Радіо П’ятниця» (ДП «Новий обрій») з «Радіогрупи УМХ» Сергія Курченка до судового вирішення питання анулювання цієї ліцензії. За відповідне рішення члени регулятора проголосували одностайно та без обговорення.
Семирічний термін дії ліцензії «Радіо П’ятниця» на 55 частоті в FM-діапазоні завершився 15 червня 2018 року. Згідно із законом регулятор мав розглянути питання про продовження цифрових ліцензій за 60 днів до закінчення терміну їх дії, але відомство цього не зробило. Ліцензії мовника залишаються чинними до ухвалення рішення Нацрадою про їх продовження. Регулятор звернувся до суду про анулювання ліцензії радіостанції восени 2017-го через ненадання інформації про зміну власності. Зі слів голови відомства Юрія Артеменка, судові розгляди питання призупинено. Причина – зустрічний позов радіостанції до Нацради.
Наприкінці березня 2017 року «Радіогрупа УМХ» вказала бенефіціаром своїх активів харків’янина Дмитра Крікберга, який в 2013-му був членом наглядової ради Одеського нафтопереробного заводу, коли той належав Сергієві Курченку. Компанії радіогрупи не вклалися в місячний термін, відведений законом на подання інформації до Нацради про зміну бенефіціара, чим порушили законодавство. До цього Крікберг працював у низці інших компаній Курченка. Він володіє компаніями групи УМХ через трастове угоду з кінцевою ланкою в структурі власності – Метью Бредлі Адріаном з Белізу. Останній фігурував як кінцевий бенефіціар радіостанцій до Крікберга. Непрозора власність дає змогу регулятору не продовжувати ліцензії.
У жовтні 2017 року регулятор через несвоєчасне подання інформації про зміну бенефіціара вирішив подати до суду про анулювання ліцензій «Радіогрупи УМХ», а також не продовжив ряд ліцензій на радіомовлення на 36 частотах у ФМ-діапазоні через завершення 7-річного терміну дії ліцензій. Анульовані частоти досі не виставлені на конкурс. Президентська четвірка 5 разів відмовлялася винести їх на конкурс для суспільних радіостанцій.
Як повідомлялося раніше, навесні минулого року «Радіо П’ятниця» змінювало власність кілька разів, сьогодні його власником вказано юриста Максима Варламова. Завдання останнього зводилося до перепродажу проблемного активу.
Нагадаємо, «Радіо П’ятниця» не єдиний актив УМХ, який рятують від непродовження прострочених ліцензій. 7 лютого Нацрада ухвалила рішення відкласти розгляд заяв трьох компаній з «радіогрупи УМХ» про продовження шести ліцензій, у яких закінчився 7-річний термін дії, до судового рішення щодо анулювання цих ліцензій. Заступник голови регулятора Уляна Фещук вказувала на нелогічність розгляду питання продовження прострочених ліцензій радіостанцій УМХ до завершення судового спору з їх анулювання. Чому Нацрада не може забрати позови до суду і ухвалити рішення про непродовження ліцензій у зв’язку із закінченням терміну їх дії, не повідомлялося.
Правомірність свого рішення щодо анулювання ліцензій радіостанцій УМХ Нацраді через 1,5 року вдалося довести лише щодо радіостанцій Lounge FM і Next. Загалом «Радіогрупа УМХ» об’єднує загальнонаціональні радіостанції «Ретро ФМ», «Авторадіо», «Наше радіо» і «Радіо П’ятниця», мережеву NRJ і три столичні («Джем ФМ», «Голос столиці» і Lounge FM). У «Нашого радіо» та «Радіо П’ятниця» офіційно інша структура власності, ніж у інших мовників холдингу.
Фото: pixabay