Моніторинг Нацради за період 30 жовтня – 5 листопада зафіксував частку української мови в слоті 07:00–22:00 на рівні 34%, в слоті 07:00–18:00 – 37,5%, між 18:00 та 22:00 – 24,6%. Це має ознаки порушення вимог частини другої статті 10 Закону «Про телебачення і радіомовлення», оскільки частка передач та/або фільмів, виконаних державною мовою, становила менш як 75% загальної тривалості передач та/або фільмів (або їх частин) у визначені законодавством проміжки часу.
До Нацради надійшло також звернення громадянина Бойкова О. М., надіслане з Державного комітету телебачення і радіомовлення, з наріканням на ведення передач російською мовою в ефірі цього телеканалу.
Телеканал «Возрождение» – це перший мовник, який перевірили на ознаки порушення мовної квоти за результатами монітингу після завершення перехідного періоду 12 жовтня. 18 жовтня Нацрада призначила штраф за невиконання квоти на українську мову двом супутниковим телеканалам «Наука» та «Терра» з групи платних каналів «Континент ТВ» (по 18,5 тис. гривень). Тоді ж регулятор призначив перевірку за порушення квоти трьом партнерським телеканалам групи компаній FILM.UA: «Дача», Epoque і Bolt (за результатами серпневого моніторингу). Частка української мови на вітчизняному телебаченні має становити 75% ефіру в середньотижневому обсязі у слотах 07:00–18:00 та 18:00–22:00.
Нагадаємо, 20 вересня телеканал «Возрождение» отримав від Нацрада попередження за трансляцію програм, що мали ознаки «маніпулювання свідомістю людей і становили загрозу фізичному і психічному здоров’ю громадян», а 14 листопада мовнику була оголошена позапланова перевірка через ознаки порушень правил ефіру в день пам’яті 2 листопада – 310 років від дня Батуринської трагедії. Телеканал отримав ліцензію на супутникове мовлення в серпні 2014. Його офіційними власниками є Наталія Сойнікова (96%) та Ірина Шершньова (4%). Центр Володимира Мунтяна «Відродження» часто згадується в ефірі телеканалу, його голова – фігурант низки кримінальних проваджень у зв’язку із шахрайствами.
Як повідомляла «Телекритика», голова Комітету Верховної ради з питань культури і духовності Микола Княжицький пропонує підвищити квоту на українську мову на телебаченні з 75% до 90%.
Фото: ТСН