Директор Київського центру політичних досліджень і конфліктології Михайло Погребинський запевняє, що не впливає на редакційну політику телеканалів медіахолдингу «Новини» народного депутата від «Опозиційного блоку», соратника Віктора Медведчука Тараса Козака – «112 Україна», NewsOne і ZIK. Про це він розповів у коментарі «Телекритиці».
«Я не є ні “генеральним цензором”, ні “ідеологом” телеканалів “112 Україна”, NewsOne або ZIK. Я є консультантом Тараса Козака – іноді можу порадити якісь речі, висловити свою думку. На телеканали я не впливаю. На “112” буваю раз на тиждень у ефірі, можу редакторам щось підказати… Не більше. Ніяких зустрічей з керівництвом каналу я не проводжу. Я не створюю жодних чорних списків чи стоп-листів щодо гостей. На NewsOne мене запрошують рідше. На ZIK не можу згадати, коли востаннє був, – понад місяць тому. Однак, як я розумію, редакційна політика телеканалу тепер змінюватиметься. Вона далека від об’єктивного подання. Наприклад, я, як глядач, помічав відверту неправду в історичній програмі Вахтанга Кіпіані», –повідомив Михайло Погребинський, відмовившись пояснити, які саме поради він дає Тарасу Козаку та редакторам телеканалів «112 Україна» і NewsOne.
Раніше ми писали про те, що Михайло Погребинський має ідеологічний вплив на холдинг «Новини». Він, зокрема, проводить регулярні зустрічі з генеральними продюсерами «112 Україна» і NewsOne – Артемом Марчевським і Василем Головановим – щодо інформаційної політики, висвітлення тих чи тих питань.
Політолог Володимир Фесенко в коментарі «Телекритиці» повідомив, що після придбання каналів соратником Медведчука на них з’явилися чорні списки гостей, в яких опинився і він. Їхнім автором може бути саме Михайло Погребинський. «Тільки-но з’явилася інформація про те, що Медведчук почав контролювати обидва мовники, мене перестали запрошувати на ефіри – я опинився у стоп-аркуші. На NewsOne я бував час від часу, на “112 Україна” мене запрошували часто. Минулої осені мене навіть журналісти “112” запитували, чому я не з’являюся на каналі. Але це запитання до їхнього керівництва. У вересні один із відомих медіаменеджерів сказав мені про те, що його також перестали запрошувати, – це рішення Погребинського. Але я не можу це ні підтвердити, ні спростувати. З Михайлом Борисовичем ми дуже давно знайомі, ми з ним працювали певний час у роки президентства Кучми. Після Помаранчевої революції і Євромайдану він називав мене “палієм війни”. А з Медведчуком він знайомий ще з 90-х. Не можу сказати, що вони друзі, зате знаю, що у них спільні політичні погляди. Свого часу я був присутній під час їхньої телефонної розмови це була розмова двох товаришів. Цілком ймовірно, що він є ідеологічним куратором телеканалів», – зазначив Володимир Фесенко.
Нагадаємо, 14 червня стало відомо про те, що Тарас Козак купив третій за рахунком інформаційний телеканал – ZIK. Відразу після виходу офіційного релізу низка журналістів, телеведучих, редакторів та менеджерів мовника заявили про своє звільнення з каналу. ZIK разом зі «112 Україна» і NewsOne увійшли до новоствореного медіахолдингу «Новини», генеральним продюсером якого став росіянин Олексій Семенов – екс-генпродюсер телеканалів «Прямий», NewsOne. Своїм завданням він називає перезапуск мовника з метою вивести його в трійку лідерів серед інформаційних телеканалів. 18 червня ZIK оновив менеджмент – у керівництві каналу опинилися кадри з NewsOne та «Інтера». Телеканал озвучив свою нову концепцію – «зшивати країну». Партія «Народний фронт» 18 червня закликала президента Володимира Зеленського скликати РНБО через загрозу для інформаційного простору. 19 червня Антимонопольний комітет повідомив про бажання перевірити угоду на предмет відповідності антимонопольному законодавству.
Фото: 112.ua