«Жан-Клод Ван Джонсон»
Виробник: Amazon Studios
Прожив: 1 сезон
Будемо відверті: ми сподівалися, що воскресіння зірок 80-х стане доброю серіальною традицією. Ми сподівалися, що своє телешоу з’явиться у Майкла Дудікоффа і Синтії Ротрок. Але надіям не судилося збутися, а на одній ностальгії далеко не заїдеш, особливо якщо їхати доводиться, як Ван Дамові, сидячи на шпагаті між двома вантажівками. Ходять чутки, що передчасне закриття загрожує й іншому серіалу із зіркою 80-х – «Еш проти зловісних мерців». Але якщо у творців «Еша» був час, щоб простежити динаміку рейтингів – 25 лютого почався 3 сезон шоу, – то Amazon, які повернули колишню славу Жану-Клодуві Ван Даму, вольовим рішенням припинили продовження вже після першого сезону.
«Туман»
Виробник: Spike
Прожив: 1 сезон
Один із головних сигналів небезпеки для творців серіалу в жанрі survival – коли глядачі починають вболівати за «поганих». У серіалі «Туман», знятому за мотивами однойменної повісті Стівена Кінга, роль поганого виконує надприродний туман; а якщо глядачі готові вболівати за туман, то, чорт забирай, справи у серіалу зовсім кепські.
Мабуть, творці «Туману» врахували досвід Френка Дарабонта, який в повнометражній екранізації все тієї ж повісті Кінга запропонував глядачам жорстокішу кінцівку, ніж у оригіналі. Але вони не врахували, що спостерігати за торжеством нігілізму протягом кількох сезонів аудиторія навряд чи погодиться. Критики називали «Туман» «безжальним», «садистським», «позбавленим емпатії». $6 млн, вкладені в серіал провінцією Нова Шотландія, не допомогли: співпереживання – така штука, яку не купиш за гроші.
«Сосни»/«Вейворд Пайнс»
Виробник: Fox
Прожив: 2 сезони
Гучні імена авторів і продюсерів -– ще не гарантія того, що на виході вийде шедевр, як ми переконалися на прикладі «Штамма», знятого (тоді ще не оскароносним) Гільєрмо дель Торо. Пілотну серію «Сосен» зняв інший маститий фантаст нашого часу – М. Найт Ш’ямалан, який виступив також у ролі виконавчого продюсера.
Зрозуміло, чим першоджерело – трилогія «Вейнворд Пайнс» Блейка Крауча – привернуло голлівудського режисера: це типова ш’ямаланівська параноїдальна історія про закрите співтовариство, наповнена очікуваними – не плутати з «передбачуваними» – твістами. Високі рейтинги 1 сезону продемонстрували, що глядачі готові дивитися чергову варіацію «Таємного лісу» і покірно чекати, коли впадуть декорації. Але не півтора ж року! – а саме стільки часу минуло з останнього епізоду 2 сезону шоу. Наприкінці лютого чутки про скасування «Сосен» підтвердилися. З одного боку, у відчутті незавершеності приємного мало, а з іншого – «Вейнворд Пайнс» був далеко не «Твін Пікс», і візит до цього містечка після тривалої відсутності навряд чи був би того вартий.
«Холістичне детективне агентство Дірка Джентлі»
Виробник: BBC
Прожив: 2 сезони
Рейтинг серіалу може бути яким завгодно високим, але якщо охоплення аудиторії недостатнє, він неодмінно закриється. Навіть якщо має вражаючу назву Холістичного детективного агентства, ні 100%-й рейтинг критиків на Rotten Tomatoes, ні фанатська петиція про продовження шоу на 3 сезон, що зібрала 100 тис. підписів, не гарантують повернення на екран Семюела Барнетта та Елайджі Вуда у ролях ексцентричних детективів.
«Шанс»
Виробник: Hulu
Прожив: 2 сезони
Інтригуючий, зоряний і тепло сприйнятий глядачами «Шанс», провал якого, мабуть, зрозуміти найважче. Серіал із Х’ю Лорі, який знову одягнув личину лікаря (цього разу психоневролога), був скасований без особливих пояснень. Втім, можна припустити, що якісний серіал просто загубився на тлі 487 побратимів. Саме стільки оригінальних шоу вийшло в США в 2017 році.
Можна нарікати на те, що кількість перемогла якість, та загалом ситуація дещо інша: кількість перемогла нашу здатність споживати той неймовірний масив розваг, який пропонують телеканали і стрімінгові сервіси 24/7. Їхня фінансова модель відрізняється від тієї, за якою працюють кіностудії, тож немає нічого дивного в тому, що менш хітовий проект простіше закрити, ніж спонсорувати його за рахунок так званих тентполів (більш масштабних і комерційно успішних проектів). З огляду на те, що один тільки Netflix покаже в 2018 році 700 серіалів, можна лише констатувати: продовжень ставатиме все менше, а скасованих шоу – усе більше.