Недарма кінопремію «Золота дзиґа» вже встигли прозвати «українським “Оскаром”» – за масштабність і розкіш. Кращі вітчизняні діячі мистецтв, молоді зірки кіно і ще безліч талановитих людей зібралися під одним дахом, щоб дізнатися, хто ж понесе додому 18 золотих статуеток.
На самому початку церемонії ведучі відзначили, що минулий рік можна сміливо назвати відродженням українського кіно. Причиною тому стали гучні національні прем’єри і рекордні касові збори, а також успішна участь вітчизняних фільмів в міжнародних фестивалях і яскраві копродукційні проекти.
А починається відродження українського кіно з Ахтема Сеїтаблаєва, який вів церемонію нагородження з Василісою Фроловою. Режисера можна назвати зіркою вечора. По-перше, щоб вже напевно не піти додому з порожніми руками, Ахтем в конкурсній програмі презентував одразу дві свої роботи – військову драму «Кіборги» та історичний фільм «Чужа молитва». І не прогадав. Стрічка «Кіборги» забрала з собою відразу шість «Дзиґ» з дев’яти номінацій, а разом з ними і звання «Кращий фільм року».
Головним конкурентом «Кіборгів» за кількістю номінацій в цьому році була стрічка «Припутні» Аркадія Непиталюка. Але, на жаль, драму про життя молодих людей в маленькому селі не оцінили члени журі. Фільм, в якому майже всі герої розмовляють суржиком, забрав тільки одну нагороду – Ніна Набока перемогла в номінації «Краща актриса другого плану».
Ще одним рекордсменом вечора стала драма про любов Марини Степанської «Стрімголов». На її рахунку три призи з семи можливих: «Краща актриса» – Дар’я Плахтій, «Кращий звукорежисер» – Сергій Степанський і «Кращий композитор» – Микита Моїсеєв.
Премію за «Кращу режисуру» забрав з собою Сергій Лозниця за інтерпретацію роману Федора Достоєвського в стрічці «Лагідна». Ось тільки руками українського режисера на кінопремії став продюсер фільму, що переміг, Сергій Лавренюк.
У номінації «Кращий документальний фільм» переміг «Будинок “Слово”» Тараса Томенка. А вручати премію вийшли лауреат Першої національної кінопремії кінорежисер Сергій Буковський та президент Міжнародного фестивалю документального кіно «Артдокфест» режисер-документаліст Віталій Манський.
Прийшов час поговорити і про європеїзацію українського кіно. Як похвалилася глава Одеського міжнародного кінофестивалю (ОМКФ) Вікторія Тігіпко, Українська кіноакадемія вже встигла потоваришувати з Європейською кіноакадемією. Як доказ – відеоролик з промовою голови правління Європейської кіноакадемії Агнешки Холланд.
Подія вечора – статуетка «За внесок в розвиток українського кінематографа», яка дісталася режисерові, сценаристові і педагогу В’ячеславу Криштофовичу. Вручили її віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко і режисер, продюсер, сценарист, президент Польської кіноакадемії Даріуш Яблонські.