Андрій Ковальський, ведучий «Факти. Спорт»: «Фільми про спорт – це або “хепі-енд”, або вигадка»
Як правило, режисери картин про спорт схильні прикрашати реальну ситуацію, вплітати, наприклад, любовну лінію або якусь іншу колізію, яка не стосується спорту, і закінчувати історію хепі-ендом. Тому я не дуже люблю фільми про спорт і спортсменів. Та й після багатьох років спілкування з реальними спортсменами знаю, що їхній хліб нелегкий, а професійний шлях – не райдужний. Однак усе ж є фільми, які мені було цікаво подивитися, навіть незважаючи на те, що в них є частка вимислу. Звичайно, класика – «Роккі», «Юнайтед» – про трагедію з «Манчестер Юнайтед» (60 років тому в Мюнхені розбився літак із футболістами «Манчестер Юнайтед», – «Телекритика»). Дуже чекав на фільм «Ліга мрії», про створення ФІФА, але він відверто розчарував. Як на мене, дуже нудний, хоч і дає можливість поглянути на історію створення найуспішнішої спортивної організації під іншим кутом
.
Євген Смертенко, редактор рубрики «Спорт» у газеті «Вести»: «Режисери іноді переписують історію»
Що дивимся: «Круті віражі», «Едді «Орел»
Зі старих дуже милий фільм «Круті віражі», про команду Ямайки із бобслею на Олімпіаді, і нещодавній фільм «Едді «Орел» про британського стрибуна на лижах з трампліну, який ішов до своєї мрії виступити на Олімпіаді й зробив це. Взагалі, хороших фільмів про спорт не так багато. Часто сценаристи і режисери або дуже відходять у бік історичних подій, або навпаки переписують історію повністю. Подобається, коли у фільмах є цікаві деталі. Ну і головний меседж – що ти можеш подолати всі проблеми і стати чемпіоном.
Андрій Танасюк, спортивний оглядач: «Багато режисерів далекі від спорту
»
На мій погляд, фільми на цю тематику допомагають глядачеві краще зрозуміти суть спорту. Можна згадати тисячі документальних картин, присвячених великим спортсменам, командам або подіям – їх виробництво в усьому світі давно поставлене на конвеєр. І на цю продукцію є серйозний попит, оскільки любителі спорту ніколи не відмовлять собі в задоволенні доторкнутися подумки до тієї чи іншої легенди, дізнатися про маловідомі або взагалі невідомі сторони її життя. Або ж згадати великі тріумфи, грандіозні розчарування і жахливі трагедії, які також раз у раз трапляються в спорті.
Алла Бублій, ведуча телеканалу «Футбол 1»: «Фільми про спорт потрібні для віри у власні сили»
Що дивимося: «Мирний воїн», «Пеле», «Арбітр»
Фільмів про спорт передивилася досить багато, але виділити можу тільки шикарний фільм «Мирний воїн». Деякі діалоги з нього, мені здається, час від часу дуже корисно прослуховувати всім. У них ти кожного разу знаходиш щось своє, необхідне тобі саме зараз. Колись прочитала такий коментар: «Якщо ти щасливий – подивися цей фільм, якщо ти нещасний – тим більше подивись».
Любомир Луканюк, інтернет-редактор sport.segodnya.ua: «Фільми про спорт – мотивація для юних спортсменів
»
Що дивимося: «Сила волі», «Легенда №17», «Гол»
Нещодавно побачив фільм «Сила волі» про Джессі Оуенса. Ще дивився «Королеву Катве» про юну шахістку з Уганди. Звісно, бачив і «Матч», і «Гол», і «Легенду №17».
Не скажу, що якісь спортивні фільми зачепили настільки, щоб хотілося їх переглянути ще раз. Як правило, ти знаєш більше про якусь подію або спортсмена, ніж показано в кіно. Тому завжди залишається відчуття недомовленості на екрані. Однак фільми про спорт потрібні. Передусім тим людям, які не «варяться» в спортивній каші й можуть відкрити для себе нових героїв, нові історії. Та й взагалі, такі фільми в результаті стають чудовою мотивацією для юних спортсменів.
Заголовне фото: Jaya Nicely