Минулого тижня Наталя Нагорна презентувала свою першу книжку «Повернутися з війни», в основі якої фронтові історії та особисті переживання. Як розповіла журналістка, «усе те, що я бачила, я показувала по телевізору. Усе те, що я переживала, я описала в своїй книзі”.
«Телекритика» поспілкувалася з Наталею Нагорною і дізналася, як створювалася книга, хто її головні герої, і що переживають люди, в життя яких раптово приходить війна.
Як з’явилася ідея написати книжку
«Повернутися з війни»
Я ніколи не думала, що буду військовим кореспондентом, я ніколи не уявляла собі війну. Але так склалося, що я працюю в зоні АТО вже чотири роки. Постійно пишу пости в соціальних мережах, розповідаю історії, які запам’яталися. А у моїх знайомих було лише одне запитання: «Наташа, коли вже буде книжка». (Сміється.) Ось якось так народжувалася книжка «Повернутися з війни».
Я написала її не за день, не за два і навіть не за тиждень. Робота над книжкою – був дуже довгий процес, розтягнутий у часі. Будучи там (у зоні АТО. – Ред.), я весь час записувала щось у телефон, якісь спостереження, історії. І потім подивилася на це і зрозуміла, що разом вони – одна історія.
Про те, як люди бачать війну
Книжка складається з чотирьох частин: історій маленької дівчинки, історій її тата, який воює в АТО, історій її мами, яка чекає, а також короткого розділу про майбутнє цієї сім’ї. Навесні минулого року я почала писати дитячу частину книжки. Уявляєте, нам ще навіть не рік. (Сміється.) Після того як написала історії від імені дівчинки, я стала до малюнків. Якщо подивитися сторінки першої частини книжки, можна помітити, що вони намальовані пастеллю – їх я малювала поки хворіла вдома.
Про першу критику
Про брехню
Про роль автора в книжці «Повернутися з війни»
«Для багатьох війна – це суцільні подвиги і героїзм, війна для тих, хто там, – це звичайне життя»
Про ветеранські книжки
Для кого книжка «Повернутися з війни»
Що таке чекати?
Найскладніше починається не коли чекаєш, найскладніше – після того, як близькі повертаються додому. Багато хто повертаються іншими людьми, зовсім іншими. Як і мій головний герой тато Саша. Він усе ще продовжує бути на війні. І ось ці історії, скомбіновані з наївними, на перший погляд, картинками – це спроба для цієї сім’ї повернутися до нормального, колишнього життя, тільки-но це взагалі буде можливо. Я впевнена, що з цього очікування все тільки починається. До речі, я теж чекала. Але це вже інша історія.
Перший наклад книжки становить 1500 примірників. Придбати книжку Наталії Нагорної «Повернутися з війни» можна
за посиланням.