Телегрупа «Інтер» не згодна з пропозицією держпідприємства Концерну РРТ тимчасово, на час дії аналога, підвищити тариф на коефіцієнт 1,6 для єдиного провайдера ефірного цифрового телебачення – компанії «Зеонбуд». У розумінні телегрупи, повинен бути розроблений прозорий тариф на послуги держпідприємства, без прив’язки до коефіцієнтів – його потрібно запровадити після повного вимкнення ефірного аналогового телебачення. Про це в коментарі «Телекритиці» повідомив Олександр Кравцов, керівник регіональної служби групи «Інтер». У телегрупи є своє бачення того, якою має бути формула формування тарифу – її холдинг готовий надати найближчим часом.
«На нарадах з питання формування нових тарифів Концерну РРТ для «Зеонбуду» ми запропонували найадекватніший вихід, – розповідає Олександр Кравцов. – Є протокольне доручення прем’єр-міністра – розробити прозорий тариф. Група «Інтер» готова взяти найактивнішу участь і прийняти результати розрахунку, якими б вони б не були. Концерном РРТ були запропоновані незрозумілі та необґрунтовані коефіцієнти – 1,4; 1,6; 1,7. Тасування цифр – це «по-пацанськи», створити формулу – це тиждень роботи, але ніхто так і не спромігся розпочати це. Ще тиждень піде на те, щоб ввести вихідні дані і отримати тариф. У підсумку: наша група наполягає не ухвалювати «пацанські» рішення, а виконати розпорядження прем’єра».
Повноцінний розрахунок можна зробити тільки після повного відключення ефірного аналогового телебачення. «Все покаже розрахунок, а точніше – відключення ефірного аналогового телебачення. Відключення аналога, як свого часу початок самого аналогового телемовлення в 50-х, має стати відправною точкою для перегляду самих підходів. Наразі КРРТ орієнтується на «якусь» ефемерну частку в доходах. Для нас це незрозуміла історія. У нас є бачення того, як повинна виглядати формула – тобто в нас є пропозиція з формування самого підходу. А говорити про початковий, проміжний коефіцієнт, не розуміючи, як формується підхід, – це неправильно. Ми цього домагалися від КРРТ вже років так 10. Сподіваюся, час уже настав», – повідомляє Олександр Кравцов.
Запровадження проміжного тарифу, яке підтримали дві провідні телегрупи – StarLightMedia та 1+1 media, призведе до глухого кута, вважає Кравцов: «Вирішення «пожежної» ситуації методами, які підтримали наші колеги, – це не найкращий варіант, який вже через пару місяців призведе до безвиході. Хоча ситуацію вже загнали в глухий кут. І наша пропозиція – єдиний правильний вихід. У нас є і розуміння підходів, і варіант формули. Цим якраз і займаюся, щоб причесати її до презентабельного вигляду».
Тасування цифр – це «по-пацанськи», створити формулу – це тиждень роботи, але ніхто так і не спромігся розпочати це. Ще тиждень піде на те, щоб ввести вихідні дані і отримати тариф
Ця пропозиція з боку Концерну РРТ була озвучена минулого тижня на засіданні робочої групи. З доводами держпідприємства погодилися два провідні телехолдинги – StarLightMedia та 1+1 media. «Зеонбуд» згоден на підвищення коефіцієнта до 1,4, пояснюючи тим, що підвищення до 1,6 не потягне через наявність дебіторської заборгованості з боку окремих мовників. Провайдера підтримала «Медіа Група Україна». Вартість послуг Концерну РРТ для «Зеонбуду» в минулому році становила близько 10 млн гривень на місяць, офіційна вартість послуг «Зеонбуду» для телеканалів становила 1,5 млн гривень на місяць. Вартість послуг «Зеонбуду» для телеканалів на проміжному етапі зросте на озвучені раніше провайдером 36%. Перерахунки повинні відбутися заднім числом – з 1 січня 2019-го. Перехідний коефіцієнт діятиме до відключення ефірного аналогового телебачення (дата відключення буде зміщена швидше за все з 1 травня на кінець року). До липня учасники робочої групи повинні узгодити між собою новий економічно обґрунтований тариф Концерну РРТ для «Зеонбуду», який буде чинний на постійній основі після повного відключення ефірного аналогового телебачення.
Як відомо, доходи «Зеонбуду» на чверть залежать від групи «Інтер», у мережі провайдера мовить відразу 8 телеканалів холдингу (місткість мережі – 32 телеканали). Восени 2018-го повідомлялося про те, що у холдингу найбільший борг перед провайдером. Зокрема, провайдер через суд намагався вилучити борги у Enter Film, К1 і «Мега», за останнім каналом провайдером було розпочато процедуру банкрутства.
Як повідомлялося раніше, КРРТ погрожував відключити ефірну цифру 18 березня через відсутність договору із «Зеонбудом» на 2019-й, а також борг мовників у розмірі 110 млн гривень, з яких близько 95 млн гривень становить борг суспільної компанії. Після цього поновила роботу робоча група при Держспецзв’язку – чиновники, «Зеонбуд» і телегрупи повинні домовитися про нові ціни на послуги КРРТ для «Зеонбуду» до 1 травня. Концерн РРТ повідомляв, що через відключення ефірного аналогового телебачення і непідписання нового договору із «Зеонбудом» він не може оплачувати електрику, а з 1 травня у підприємства може виникнути заборгованість перед його працівниками.
Нагадаємо, відключення передавачів КРРТ стали системними останнім часом. 18 березня зафіксовані відключення передавачів у Красногорівці Полтавської області, а 20 березня – у Білопіллі Сумської області. Передавачі в цих населених пунктах не працювали протягом щонайменше двох діб. 4 квітня без електрики залишилися об’єкти КРРТ у 6 населених пунктах Луганської області (Станиці Луганській, Сватовому, Біловодську, Міловому, Новопскові та Лисичанську), вони досі не працюють. Ситуацію засудила телегрупа «1+1 медіа», гендиректор якої Олександр Ткаченко вказав на спроби доведення держпідприємства до банкрутства. Тоді як «Медіа Група Україна» винним у відключеннях назвала Концерн РРТ.
Фото: pixabay