Facebook створює новий додаток для обміну повідомленнями під назвою Threads. Новий месенджер розроблений для постійного обміну між користувачами і їх найближчими друзями. Про це
повідомляє The Verge.
Threads стане супутнім застосунком для Instagram. Він дасть змогу користувачам автоматично ділитися з друзями текстовими, фото- і відеоповідомленнями, застосовуючи креативні інструменти Instagram, а також менш типовими – місцем розташування, швидкістю і часом роботи акумулятора. Застосунок, який призначений для обміну інформацією з вашим списком «близьких друзів» у Instagram, зараз проходить внутрішнє тестування в Facebook.
У травні в Instagram припинили роботу над Direct, автономним застосунком для обміну повідомленнями, яке розробляли з кінця 2017 року. Своє рішення керівники аргументували тим, що бета-тестери були розчаровані необхідністю перемикатися між Instagram і другим застосунком за необхідності надіслати повідомлення. Але керівництво компанії як і раніше зацікавлене в створенні нових можливостей обміну повідомленнями. Працівників Instagram, які працюють у цьому напрямку, перевели в команду Facebook Messenger на початку цього року в рамках більш широкої консолідації між материнською компанією і її цінним придбанням.
Розробники Threads вважають, що застосунок для обміну повідомленнями в колі близьких друзів користувачів може бути більш популярним. Це саме те, чим сьогодні є Snapchat для великої частини своїх користувачів. Звіти показують, що в середньому користувач Snapchat проводить більше часу в застосунку, ніж користувач Instagram. Для Facebook і Instagram, які давно прагнуть активного «снапчатівського» залучення молодих користувачів, Threads може стати ще однією спробою зменшити привабливість своїх конкурентів.
Скріншоти, які стали доступні The Verge, показують застосунок, розроблений для постійного автоматичного обміну між користувачами та людьми з їхнього списку «близьких друзів» в Instagram. Можна вибрати автоматичний обмін, і Threads буде регулярно оновлювати статус користувача, надаючи його друзям у режимі реального часу інформацію про місце перебування, швидкість тощо. Наразі сервіс не відображає місце розташування в реальному часі, натомість він може сказати, що друг «у русі», відповідно до джерел.
Також можна оновити свій статус вручну, при цьому статуси користувачів з’являються в основний стрічці разом із повідомленнями. Це остання спроба автоматизувати обмін статусами за допомогою датчиків мобільного телефону й обміну статусом одним дотиком. (Застосунок під назвою Status випробовував щось схоже в 2014 році, а безкоштовний застосунок Danny Trinh обрав інший підхід у 2015 році.)
Оскільки ядром Threads є обмін повідомленнями, складно не помітити, що він дуже схожий на існуючий продукт обміну повідомленнями в Instagram. Повідомлення від ваших друзів відображаються в центральній стрічці, із зеленою крапкою, що вказує, хто з ваших друзів наразі активний. Якщо ваш друг нещодавно зробив публікацію, ви зможете переглянути її в Threads. У ньому також є камера, яку можна використовувати для захоплення фотографій і відео та надсилання їх своїм близьким друзям.
Щодо побоювань про можливу небезпеку нової програми щодо збереження конфіденційних даних, експерти стверджують, що месенджер, де інформацію не транслюється на весь інтернет, а доступна тільки обраному колу друзів, – це крок у бік культури приватності в мережі. Експерт Лабораторії цифрової безпеки Вадим Гудима так прокоментував це питання: «Рух у бік закритих груп і ефемерних повідомлень, які зникають через певний час, захищає користувачів від сторонніх зловмисників і сталкінгу, а також від несанкціонованого самим сервісом збору інформації. При цьому ніщо не захищає ці дані від опрацювання і подальшого продажу цих даних або побудованих на їх основі профілів рекламним компаніям, що є основним джерелом доходу Facebook. Також є прецеденти у його прямого конкурента Snapchat, коли приватність і зникнення повідомлень з боку користувачів не зупинило зловживання з боку працівників компанії, які активно шпигували за клієнтами. Від цього могло б захистити так зване e2e-шифрування – шифрування повідомлень від пристрою до пристрою, але це вже реалізовано в іншому продукті Facebook (мессенджері WhatsApp), і сумнівно, що вони поширять його ще на один продукт».
Поки невідомо, коли новий застосунок запустять. Facebook може завершити розробку, перш ніж відправляти застосунок для використання широкою аудиторією, як це було з Direct. Але генеральний директор Facebook Марк Цукерберг заявив у березні, що він розглядає особисті повідомлення як майбутнє компанії. Threads, мабуть, є останніми зусиллями компанії зі втілення цього бачення в реальність.
Нагадаємо, «Телекритика» повідомила про те, що Facebook заблокував один із найвідоміших пабліків, присвячених українській мові, – MOVA.
Фото: The Verge