Кримськотатарський телеканал ATR з вересня 2019 року не виплачує зарплати своїм працівникам. З січня усього було скорочено 80% колективу. На каналі працювало понад 100 осіб, зараз ─ близько 30. Кількість годин прямого ефіру на день скоротилася з 14 до 3. Про це повідомляє джерело «Телекритики» на телеканалі.
Показово, що заступник генерального директора телеканалу ATR Айдер Муждабаєв повідомляв раніше, що недофінансування ATR за минулий рік склало 15 млн грн, через фінансові труднощі було скорочено виробництво програм на 90%. У телеканалу з’явилися борги за трансляцію супутникового сигналу й оренду приміщення. Про скорочення у колективі та борги за виплатами зарплат він не повідомляв.
Після скорочень телеканал почав випускати 2 випуски новин і один гостьовий ефір, уточнює джерело. Скорочення торкнулися ведучих, редакторів, журналістів, режисерів, гримерів і стилістів. На проєктах залишилося фактично «по одній людині», щоб видавати один ефір.
Джерело повідомляє, що колектив поставили до відома, що у минулому році телеканал мав отримати державну підтримку у розмірі близько 35 млн грн, але за фактом отримав тільки 15 млн грн. Другий транш ─ у розмірі 15 млн грн, повинен був надійти у серпні, але гроші прийшли тільки у кінці грудня: їх мовник не зміг використовувати, тому вони повернулися у бюджет. Цьогоріч на ATR повинні виділити близько 50 млн грн.
«Телекритика» сподівається отримати коментар від Айдера Муждабаєва.
Зазначимо, 14 січня вранці було відключено супутникове мовлення телеканалу. Увечері мовник відновив супутникову трансляцію. Це стало можливим завдяки головному рабину України Якову Блайху і міністру культури, молоді та спорту Володимиру Бородянському.
Нагадаємо, кримськотатарські телеканали ATR і Lâle, радіостанції Meydan і «Лідер» входять до складу медіахолдингу бізнесмена Ленура Іслямова. Холдинг останні 4 роки фінансувався із держбюджету. Зокрема, у 2016-му сума державного фінансування склала 43 млн грн; у липні 2017-го холдинг отримав з держбюджету 35 млн грн, а 2018-го ─ транш у розмірі 29,74 млн грн.
Фото: ATR
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!