Козаки. Футбол
26 епізодів по 2 хвилини.
Наприкінці 60-х років минулого століття вийшла перша серія мультфільму, головними героями якого були українські козаки – Око, Грай і Тур.
Мультсеріал режисера і сценариста Володимира Дахна став візитівкою української анімації, отримуючи призи на численних фестивалях. Останньою, 9-ю серією циклу став випуск 1995-го – «Як козаки в хокей грали».
Про відродження «Козаків» говорили давно. На початку 2000-х на основі мультфільму навіть зробили комп’ютерну гру. І ось у 2016 – повернення легенди: Око, Грай і Тур знову вийшли на телеекрани. Серія присвячена Чемпіонату Європи з футболу. Герої подорожують країнами Європи, і в кожній знайомляться з місцевим колоритом: влаштовують кориду в Іспанії, спостерігають лохнеське чудовисько в Шотландії, знайомляться з королевою Англії, і польським астрономом Миколою Коперником. І, звісно, – грають у футбол.
Продюсер Едуард Ахрамович анонсував, що це не остання «козацька» серія і їх повернення на екрани – надовго. Від себе додамо кілька недитячих ідей: козаки можуть і на вибори ходити, і електронні декларації подавати …
Виробництво: Baraban. Режисер – Марина Медвідь, сценарій – Антон Базелінській, Олена Шульга, продюсер – Едуард Ахрамович.
Микита Кожум’яка
Повнометражний, 85 хвилин. 3D анімація.
Творці називають його “першим українським повнометражним 3D-мультфільмом”. До озвучування залучили досить відомих персон: Василя Вірастюка, Віктора Андрієнка, Руслану Писанку та Сергія Сивоху. А головного героя озвучив 12-річний хлопчик (а не «тітонька з дитячим голосом», як це часто траплялося раніше).
«Микита Кожум’яка» створений за підтримки держави: робота над ним розпочалася ще 8 років тому, фільм став переможцем першого пітчинг Держкіно, контракт був підписаний у 2011 році. Подейкують, що за роки, поки він йшов до прокату, помітно змінився сценарій: якщо в первинному варіанті маленький Микита хотів дружити з драконом, в остаточній версії він його має здолати.
Просто зараз фільм іде в кінотеатрах і відгуки поки що розходяться від “нарешті своє і на рівні” до “чому у героя борода лопатою і не ворушиться”. Проте, у будь-якому разі це перший український анімаційний фільм, на який ходять всією сім’єю: прокатники вже звітують про успішні збори.
Мова: українська, англійська.
Виробництво: Panama Grand Prix. Режисер – Манук Депоян, сценарій – Олена Шульга, Світлана Куценко, сценарний консультант – Філ Паркер, продюсер – Дмитро Белінський.
Мама поспішає додому
26 серій по 5 хвилин. 2D анімація.
Фільм заснований на одноіменній книзі Світлани Дорошевої. Тема – цілком соціальна: сучасна сім’я у мегаполісі, де потрібно одночасно звершувати кар’єрні подвиги і приділяти увагу дітям. Як пояснити дитині, що мамі доводиться пізно повертатися з роботи і що вона робить, коли не вдома? Розповідати про те, що мама пише статтю/складає звіти/заробляє на шоколадки – нудно і не надихає. А ось подвиги, дракони і порятунок людей по дорозі додому – саме те.
За сюжетом, батьки героя – 5-річного Олексія – йдуть зранку на роботу, залишаючи його на цілий день з нянею і друзями. Після роботи Мама і Папа завжди поспішають додому до Льоші, але по дорозі їм доводиться долати неймовірні перешкоди. Зрозуміло, вони з честю виходять з найзаплутаніших ситуацій, щоб зібратися усім разом ввечері як справжня дружна сім’я. Ну а чарівництво для такої благої мети – необхідна підмога. Все, як у житті, правда? Так що всім працюючим мамам, а також їхнім дітям – дивитися обов’язково.
Мова: українська, англійська.
Виробництво: Glowberry і Animagrad. Креативний продюсер – Ольга Черепанова.
Викрадена принцеса
Повнометражний, 85 хвилин. Стереоскопічне 3D.
Спочатку проект називався «Руслан і Людмила»: саме так його представляли на міжнародних галузевих форумах. Але з огляду на те, що від однойменного твору Олександра Сергійовича Пушкіна сюжет відійшов досить далеко, а проект все-таки український, він став нейтральною «Украденою принцесою» за мотивами “історій і легенд Київської Русі”.
Цього року проект підтримали на пітчингу Держкіно: початкова відсилка до Пушкіна не стала на заваді. А принцеса – взагалі універсальний персонаж для дівчинки будь-якого континенту.
За сюжетом, бродячий артист Руслан знайомиться з княжою дочкою Людмилою. Незважаючи на різницю у суспільному стані, молоді люди закохуються один в одного. Однак їхнє щастя виявляється нетривалим: підступний чаклун Чорномор викрадає Людмилу за допомогою магії.
Виробництво: Animagrad. Режисер – Олег Маламуж, сценарій – Ярослав Войцешек, сценарний консультант – Ендрю Хілтон, продюсер – Єгор Олесов.
Мавка. Лісова пісня
Повнометражний, 80 хвилин. Стереоскопічне 3D.
Однойменний твір Лесі Українки – лише мотив для натхнення і навряд чи варто шукати в мультику його порядкового відтворення. Відомий усім зі школи сюжет адаптований у форматі фентезі, в нього додадуть гумор і пригоди. Поки що можна провести аналогії з Рапунцель або Покахонтас, але, як уже видно з тізера, – акцент буде зроблений на традиційній українській культурі: орнаментах, символіці, розписах…
Дизайном костюмів для персонажів займається відомий український дизайнер Ольга Навроцька (NAVRO), а для написання оригінального саундтрека запрошені музиканти гурту ДахаБраха.
Анімаційна «Мавка» стане сучасною інтерпретацією класичного твору української літератури і давніх слов’янських міфів, – обіцяють творці.
І кінець історії, судячи, з усього, буде щасливим.
Мова: українська, англійська.
Виробництво: Animagrad. Режисер – Олександра Рубан, продюсери – Ірина Костюк, Анна Єлісєєва, Єгор Олесов.