листопада
«Вона ж Грейс» (Alias Grace)
Шоуранер: Сара Поллі
У головній ролі: Сара Гейдон
Виробництво: CBC Television/Netflix
Ще одна серіальна екранізація канадської письменниці Маргарет Етвуд – «Розповідь служниці», поставлена за її романом, стала одним із найкращих серіалів року. Цього разу історія переносить нас не в майбутнє, а в минуле, проте основна тема та сама: як непросто вижити жінці в світі, яким правлять чоловіки.
В основі сюжету «Вона ж Грейс» реальний випадок вбивства багатого канадського фермера, вчиненого служницею. Однак Маргарет Етвуд перетворює розслідування звичайного злочину на захоплюючий психологічний детектив, де сищиком стає лікар-психіатр, а сама чи то злочинниця, чи то жертва Грейс – дещо не тою, ким здається.
Полански, Кроненберг, Хоппер и другие режиссеры, которые много снимались в чужих фильмах
Судячи з пілотної серії, яку можна побачити на youtube (у Канаді міні-серіал стартував ще в грудні, а тепер – світова прем’єра), «Вона ж Грейс» цілком може стати подією сезону. Запорукою цьому міцна постановка з ретельно відтвореною атмосферою середини XIX століття і чудова акторська робота Сари Гейдон, яку ви можете пам’ятати за торішнім серіалу «11.22.63». Мабуть, це одна з найкращих її ролей на сьогодні.
А шанувальникам фільмів Девіда Кронненберга буде цікаво побачити режисера в образі священика: Кронненберг ось уже вдруге приміряє костюм служителя Бога після культовго фільму жахів Клайва Баркера «Нічний народ» (1990).
листопада
«Прокляття» (Damnation)
Шоуранери: Тоні Тост і Девід Маккензі
У головних ролях: Кілліан Скотт і Логан Маршалл-Грін
Виробництво: USA
Айова, міфологічні тридцяті ХХ століття: бродячий проповідник (Кілліан Скотт, якого ви навряд чи пам’ятаєте за маленькою роллю в «Голгофі» Джона Майкла МакДонаха) кидає виклик місцевій владі і піднімає робітників на масштабний страйк. У свою чергу магнат, проти якого баламутить воду проповідник, наймає професійного штрейкбрехера, роль якого виконав Логан Маршалл-Грін, який блискуче зіграв у нео-вестерні «Найманець Куоррі». Протистояння багатих і бідних перетвориться на війну двох братів-авантюристів, які стали по різні боки барикад.
Серіал рекламується як «епічна сага про таємну історію американської глибинки» і може виявитися як повним провалом, так і цікавою новинкою – трейлери створюються для чого завгодно, лише не для глядачів, які намагаються зрозуміти: варто дивитися чергову серіальну прем’єру чи ні.
Дає сподівання прізвище постановника «Прокляття». Шотландець Девід Маккензі прославився «Молодим Адамом» із Юеном Макгрегором і Тільдою Суїнтон у головних ролях, а його передостанній фільм «За будь-яку ціну» зібрав справжній врожай нагород, у тому числі чотири номінації на «Оскар». У свою чергу сценарист Тоні Тост теж розуміється на сучасних вестернах: серіал про літнього шерифа «Лонгмаєр» на сьогодні витримав уже шість сезонів. Тож поживемо – побачимо.
листопада
«Людина з майбутнього» (Future Man)
Шоуранери:Еван Голдберг і Сет Роген
У головній ролі: Джош Хатчерсон
Виробництво: Hulu
Слідом за гучною екранізацією графічного роману «Проповідник» Сет Роген і Еван Голдберг запустили новий серіал. У «Людині з майбутнього» Джош Хатчерсон («Голодні ігри») грає закомплексованого незайманця-задрота, а за сумісництвом – дуже крутого геймера, чемпіона гри в Cybergeddon. Не потрібно бути генієм, щоб здогадатися, що одного разу ботанік стане реальним героєм віртуального світу.
6 фактов о новом сезоне «Проповедника»
Питання щодо якості продукції Рогена/Голдберга, швидше, філософське: усе-таки у фільмів і серіалів, до яких вони доклали руку, серйозна фанатська база. По-перше, це дійсно смішно, нехай гумор і не вирізняється витонченістю. А по-друге, потрібно бути дійсно дуже талановитими і цілеспрямованими людьми, щоб перетворювати ідіотські історії на кшталт «Суперперців» або «Повного розковбасу» на касові хіти. А сюжет «Людини з майбутнього» досить безглуздий для того, щоб стати новим хітом від Рогена і Голдберга.
На жаль, серіал став останньою роботою для ветеранші кіно і телебачення Гленн Хедлі, яка знялася в низці чудових фільмів і серіалів, від вже класичних «Відчайдушних шахраїв» (1988) зі Стівом Мартіном і Майклом Кейном до минулорічного нео-нуара «Якось уночі». І хоча актриса встигла знятися лише в п’яти епізодах із 13, з поваги до Хедлі сцени з її участю вирішили не перезнімати.
листопада
«Каратель» (The Punisher)
Шоуранер: Стів Лайтфут
У головній ролі: Джон Бернтал
Виробництво: Netflix
Одна з давно очікуваних прем’єр – старт серіалу переносився кілька разів, поки не стала відома точна дата випуску «Каратель» на телеекрани. Це буде вже четверта екранізація графічних романів Джеррі Конвей про колишнього поліцейського Френка Каслі, який під ім’ям Карателя відважно б’ється з мафією. Фільми «Каратель» (2004) і «Каратель: Територія війни» (2008) були настільки жахливими, що на їх тлі найперша екранізація 1989 року з Дольфом Лундгреном (тільки не смійтеся) виглядає виграшно.
Утім, історія з «Карателем» 1989 року – тема для окремого трактату (через крах компанії New World Pictures фільм не отримав прокату в США і був визнаний стилетворчим для естетики кінокоміксу вже заднім числом, завдяки шанувальникам), повернімося до майбутнього серіалу.
Джон Бернтал («Місто гангстерів», «Постріл у порожнечу») вже приміряв на себе шкірянку Карателя в перших двох сезонах «Шибайголови», і слід сказати, що він виявився не менш переконливим у цій ролі, ніж Дольф Лундгрен – крім чудової фізичної підготовки і носа, переламаного щонайменше разів дванадцять, у Бернтала за спиною серйозна драматична школа. Творець серіалу Стів Лайтфут теж не ликом шитий: як сценарист і продюсер він відомий серіалом «Ганнібал» і доклав руку до другого сезону «Наркоса». Індекс очікування на сайті Rotten Tomatoes досить високий – 98%, і це не дивно: схоже, ми побачимо один із найкращих супергеройських серіалів нашого часу.
листопада
«Забуті богом» (Godless)
Шоуранери: Скотт Френк і Стівен Содерберг
У ролях: Джефф Деніелс, Мішель Докері, Сем Уотерстоун, Кім Коутс
Виробництво: Netflix
Листопад – місяць вестернів: слідом за «Прокльоном» стартує міні-серіал «Забуті богом». Вельми переконливий герой Джеффа Деніелса («Ньюсрум», «Тупий і ще тупіший») ганяється по всьому Дикому Заходу зразка 1880-х років за своїм колишнім напарником, молодим і зухвалим Роєм Гудом у виконанні Джека О’Коннела (молода надія британського кіно, блиснув у «Незламності» Анжеліни Джолі та в «71»). Герой О’Коннела, який обікрав свого старшого товариша і наставника, переховується в шахтарському містечку, чомусь заселеному одними жінками – де, власне, і відбудеться фінальна перестрілка з неодмінними джигітівками, паддіннями з дахів і стріляниною в стилі Біллі Кіда.
5 сериальных вестернов
листопада
«Їй це потрібно понад усе» (She’s Gotta Have It)
Шоуранер: Спайк Лі
У головній ролі: ДіВанда Вайс
Виробництво: Netflix
Ми вже не раз писали про поточну тенденцію в серіальному виробництві – знімати багатосерійні версії відомих повнометражних фільмів. Класик соціального кіно Спайк Лі, який присвятив свою кар’єру і віддав усе натхнення темі расових конфліктів у сучасній Америці, вирішив нікому не довіряти постановку рімейка свого фільму «Їй це потрібно понад усе» й очолив процес самостійно.
Дебют Спайка Лі 1986 року опинився в тіні його найпопулярніших фільмів – таких як «Малькольм Ікс» або «Роби, як треба». А сьогодні ця мелодраматична комедія про молоду жінку, яка зраджує усім трьом своїм чоловікам (причому кожен з них, як у «Расемоні», знайомий лише з якоюсь однією стороною особистості Ноли Дарлінг), незважаючи на вдавану природність і простоту, виглядає свіжо і талановито . Як, власне, і все молоде нью-йоркське інді-кіно вісімдесятих, від Говарда Брукнера до Джима Джармуша – не в останню чергу тому, що в цих фільмах законсервовано дуже точне відчуття часу і місця, навіть якщо йдеться про ретро.
Звичайно ж, у рімейку цього відчуття немає і не може бути. Що ж там є? Добре зроблений комедійний серіал із десяти півгодинних епізодів про жінку, яка паралельно спить із трьома чоловіками. У будь-якому разі, коли режисер великого кіно знімає для ТБ – це завжди цікаво дивитися. І, напевно, буде смішно.