23 квітня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення проголосувала за видання супутникової ліцензії телеканалу «Апостроф TV» (ТОВ «Апостроф ТВ»). Телеканал буде сателітом громадсько-політичного інтернет-сайту «Апостроф», фінансованим Міжнародним центром перспективних досліджень (МЦПД).
Юридичною особою телеканалу володіють головний радник МЦПД Василь Філіпчук (95%) і шеф-редактор інформаційного інтернет-сайту «Апостроф» Світлана Шереметьєва-Турчин. На сайті «Апострофа» зазначено, що ресурс «реалізується за участі та з використанням ресурсів» МЦПД. Підприємство засноване 23 жовтня 2018 року, у статутному фонді вказано 5000 гривень. Директором телеканалу виступає Євгенія Малиновська, яка також фігурує як власниця благодійного фонду «Рівність і взаємоповага».
«Апостроф TV» позиціонується як інтернет-канал видання «Апостроф» з окремим розділом на сайті «Апостроф» і каналом на YouTube, де, зокрема, розміщені різні інтерв’ю на політичну тематику, щотижневі підсумкові програми інформаційного формату.
«Апостроф TV» позиціонується як інтернет-канал видання з окремим розділом на сайті «Апостроф» і каналом на YouTube, де розміщені інтерв’ю на політичну тематику і щотижневі підсумкові програми інформаційного формату
Рішення про видання ліцензії було ухвалене з другої спроби одностайно та без обговорення. Вперше питання видачі ліцензії телеканалу розглядалося на засіданні 18 квітня, однак було перенесене через відсутність кворуму (засідання залишили два члени регулятора – Валентин Коваль та Олександр Ільяшенко).
МЦПД – це громадська організація, заснована чеським Інститутом відкритого суспільства (Open Society Institute) у 1994 році. Виконавчим директором Центру значиться Ольга Голуб’єва. Робота інтернет-видання «Апостроф» почалася 11 серпня 2014 року. Редакцію проекту тоді очолив Валерій Калниш – нинішній головний редактор «Радіо НВ». У першу команду «Апострофа» увійшли 20 екс-працівників газети «Коммерсант-Україна». За 5 років видання неодноразово змінювало шеф-редакторів і журналістів.
«Апостроф TV» – це шостий інформаційний телеканал, проліцензований Нацрадою за останні 4 місяці. Нагадаємо, 6 березня супутникову ліцензію отримав телеканал під назвою «Зоряний», який нібито фінансує український бізнесмен із медичним бізнесом у Польщі. 17 січня регулятор проголосував за видання супутникової ліцензії інформаційному телеканалу «Перший незалежний», пов’язаному зі львівським бізнесменом, спонсором ВО «Свобода» Ігорем Кривецьким. 20 грудня ліцензія на супутникове мовлення дісталася Волинському місцевому цифровому «12 каналу», який пов’язаний зі співвласником групи «Континіум», заступником голови депутатської групи «Воля народу» Степаном Івахівим. 13 грудня регулятор проліцензував відразу два новинні телеканали – Ukrlive (пов’язаний з партією «Народний контроль» Дмитра Добродомова) і полтавський телеканал «Останній бастіон» (фінансується аграрним бізнесменом).
Фото: pixabay