Цю інформацію «Телекритиці» підтвердила Тетяна Лебедєва, надавши текст звернення до членів наглядової ради НСТУ. У заяві вона закликала «наглядовців» провести голосування за зміну керівництва наглядової ради якнайшвидше.
У положенні про наглядову раду НСТУ зазначено, що рада обирає з числа своїх членів голову, заступника голови і секретаря терміном на два роки. Вони не можуть обіймати відповідну посаду більш як два терміни поспіль. Тетяна Лебедєва запевнила, що ніколи більше не буде подаватися на пост голови, відмовивши в розширеному коментарі, зіславшись на зайнятість.
Заступник Лебедєвої в наглядовій раді – Світлана Остапа (за квотою «Самопомочі»). Секретар ради – Вадим Миський (від молодіжних громадських організацій). Остапа і Миський працюють у громадській організації «Детектор медіа»: перша – заступник головного редактора сайту, другий – курирує донорські проекти.
Свої повноваження Тетяна Лебедєва передала Світлані Остапі – вона виконуватиме обов’язки голови два тижні – до 21 лютого. Її повноваження поки залишаються чинними. Позапланового засідання, на якому розглянуть оголошення нового конкурсу на посаду голови НСТУ, а також переглянуть рішення про звільнення Зураба Аласанії, цього тижня не буде – наглядова рада не може зібрати голоси для результативного голосування.
Як повідомляла «Телекритика», член наглядової ради НСТУ Євген Глібовицький, який був відсутній під час голосування щодо Зураба Аласанії на засіданні 31 січня, вважає, що рішення містить процедурні порушення і не є оформленим відповідно до вимог закону про суспільного мовника. Він 1 лютого запропонував іншим членам наглядової ради скасувати результати голосування, інакше, на його думку, цей склад наглядової ради повинен піти у відставку в повному складі. Разом з тим, він не пояснив причини, з якої покинув засідання.
Нагадаємо, наглядова рада НСТУ серед причин звільнення Зураба Аласанії назвала його недостатню кваліфікацію, створення дублюючої ланки в структурі компанії, на яку за 15 місяців було витрачено 8 млн гривень, аполітичність «Першого», непрозорість розподілу фінансів, зокрема, в питаннях преміювання керівництва. Рішення про дострокове розірвання контракту ухвалювалося після того, як наглядова рада заслухала звіт про діяльність грантового фонду НСТУ, в якому були озвучені ознаки ряду порушень.
Фото: НАМ