10 січня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення дозволила телеканалам «Прямий» і «5 каналу» помінятися місцями в ефірній цифровій мережі компанії «Зеонбуд». Переоформлення відбулося за заявою обох телекомпаній.
Юридично рішення було оформлене так: регулятор вніс зміни до свого рішення від 18 серпня 2011 року «Про затвердження розподілу програм по мультиплексах МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5». Фактично «Прямий» перейшов з мультиплексу МХ-5 у МХ-2, а «5 канал», відповідно, з МХ-2 у МХ-5.
Представник «5 каналу» запевнив членів Нацради, що з цією пропозицією звернулися представники телеканалу «Прямий», для телеканалу така «заміна некритична». На думку представника «Прямого», 2-й мультиплекс має краще покриття ніж п`ятий. «Ми маємо гарячу лінію. З приводу прийому сигналу МХ-5 ми маємо багато дзвінків. За нашими даними, він гірше працює за МХ-2», – повідомив він.
Член Нацради Олег Черниш зазначив, що за даними компанії «Зеонбуд» усі чотири мультиплекси мають рівнозначне покриття. Інші члені регулятора вирішили не розвивати це питання. Також, на думку Олега Черниша, зміни до ліцензії має внести компанія «Зеонбуд» – список телеканалів прописаний в додатку до ліцензії провайдера. Чиновник акцентував на тому, що компанія не подавала зміни до ліцензії, коли Нацрада проліцензувала телеканал «Рада» на місце каналу «Вінтаж».
У МХ-5 в чотирьох із восьми місць мовлять загальнонаціональні телеканали, решта чотири – місцеві та регіональні. За даними «Телекритики», ініціаторами зміни мультиплексу були саме представники «5 каналу». На ринку вони пояснювали зміну мультиплексу бажанням вставляти в ефір каналу регіональну рекламу. Таку можливість, буцімто, дає виключно п’ятий мультиплекс.
Для телеканалу «Прямий» це вже не перша зміна місця мовлення в мережі компанії «Зеонбуд». В листопаді 2014-го «Зеонбуд» самовільно провів заміну телеканалів «Еспресо» і «Тоніс» (попередник «Прямого»): «Еспресо» перейшов з 23 на 25 кнопку, а «Тоніс» – з 25-ї на 23-тю, відповідно.
Нагадаємо, «5 канал» офіційно належить президенту Петру Порошенко. Телеканал «Прямий» називає своїм власником екс-регіонала, члена політради та керівника київського осередку партії «Наш край» Володимира Макеєнка, але його реальним власником «Українська правда» називає Ігоря Кононенка – першого заступника голови фракції БПП, однокурсника та бізнес-партнера президента. Восени 2017 року в структурі власності «Прямого» з’явився кіпрський офшор Parlimo Trading Limited, який, за даними «Наших грошей», тісно пов’язаний з «Українською національною лотереєю», що перебуває у сфері впливу народних депутатів від БПП Олександра Третякова і Гліба Загорія.
Фото: «Прямий»