лютого
«Модифікований вуглець» (Altered Carbon)
У головних ролях: Юель Кіннаман, Рене Еліз Голдсберрі
Виробницво: Netflix
Друге пришестя кіберпанку – жанру, кульмінація якого в кіно та літератури припала на 80-ті – ще нещодавно здавалося малоймовірною подією. Шоураннер Лоетте Калогрідіс, яка славиться своєю любов’ю до наукової фантастики (вона спродюсувала «Біожінку» і «Термінатор: Генезис»), довелося чекати його цілих 15 років. У 2002 році вона спробувала прилаштувати роман Річарда К. Моргана «Модифікований вуглець» для екранізації, однак студіям він здався занадто складним: як технічно, так і етично.
Незважаючи на те, що пророк нової ери кіберпанку «Той, хто біжить по лезу 2049» не дотягнув майже $150 млн до очікуваних зборів, він повернув віру продюсерів у життєздатність жанру – і в «Модифікований вуглець». Серіал запропонує глядачам картину майбутнього, де людську особистість можна після смерті завантажити в нове тіло. Католики відмовляються від такої операції, оскільки вірять, що душа після смерті потрапляє до раю. Як наслідок, вони стають легкою здобиччю вбивць, які знають, що їхніх жертв не «воскресять» у новому тілі длясвідчень у суді. Як і належить гібриду нуара і наукової фантастики, «Модифікований вуглець» буде багатий на біблійні алюзії і персонажів зі зламаними долями. Яким би не вийшов результат, поки що серіал викликає у шанувальників фантастики навіть більше ентузіазму, ніж майбутня екранізація «451 градуса за Фаренгейтом» від HBO.
«Реквієм» / Requiem
У головних ролях: Лідія Вілсон, Джоел Фрай, Тара Фіцджеральд
Виробництво: BBC / New Pictures
Серіал обіцяє заповнити порожнечу в душах людей, які не можуть дочекатися другого сезону німецької «Пітьми» (Netflix). «Реквієм» – ще одна фантастична драма про таємниці батьків і пошук власної ідентичності: у центрі сюжету – талановита віолончелістка, яка після самогубства владної матері намагається розгадати загадку 23-річної давнини. Темні заміські пейзажі, копання в газетних вирізках – усі прикмети на місці; залишається лише сподіватися, що саундтрек буде так само стильним. Поки ж трейлер виразно натякає, що одним лише саспенсом справа не обмежиться: не зрозуміло, атакують героїню демони минулого чи демони пекла, але тікати їй однозначно доведеться.
лютого
«Тут і зараз» (Here and Now)
У головних ролях: Холлі Хантер, Тім Роббінс
Виробництво: Your Face Goes Here/ HBO
Комедійна драма про сім’ю з трьома прийомними дітьми, у яких різний колір шкіри – звучить не дуже багатообіцяюче, поки не побачиш ім’я шоураннер. Алан Болл – людина, яка дала світу «Справжню кров» і «Клієнт завжди мертвий», тож не поспішайте вважати, ніби весь серіал – це скетчі на тему взаємин у багатонаціональній сім’ї. По-перше, не обійшлося без фентезійної передумови: один із синів починає бачити неіснуючі речі і думає, що з ним хоче зв’язатися потойбічна сила. (Знаючи Алана Болла, можна бути впевненим, що він не пояснить це душевною хворобою.) Щоправда, у трейлері надприродні події обмежилися зустріччю Тіма Роббінса (батько сімейства) з Великим Оленем – однак своєю скритністю HBO лише підігріває наш інтерес.
лютого
«Повний відстій!» (Everything Sucks!)
У головних ролях: Пейтон Кеннеді, Патч Дарра, Клодін Нако
Виробництво: Netflix
Якщо 80-ті вважаються повноправним «ретро», і мода на них вже кілька років живить сучасну культуру, то 90-ті донедавна були занадто «новими». І це при тому, що діти, народжені в 2000-х, вже закінчують школу!
Першими про те, що час уже повернути світові підліткову культуру 90-х, задумалися творці похмурих фільмів на кшталт «Донні Дарко» і «Дів-самогубців» – так минулого року ми отримали «Дуже темні часи». Та нарешті настав час і для комедій: «Повний відстій!» обіцяє посадити нас за парту позаду найжвавішої блондинки в класі і забезпечити масивним CD-плеєром, з якого напевно грає якийсь ностальгічний поп-панк. Загалом, тема шкіл із її протистоянням розумних і красивих точно себе не вичерпала, а вже що обирати – сучасні реалії і жорсткі сюжети ( «Школи» на «1+1») чи веселий 1996-й і рейтинг 13+ («Повний відстій!») – справа смаку
лютого
«Сім секунд» (Seven Seconds)
У головних ролях: Клер Хоуп-Ешіті, Бо Напп, Реджина Кінг
Виробництво: Netflix
Хай вибачать нас всі перелічені вище, однак «Сім секунд» має найстильніший промопостер сезону. «Скільки часу потрібно, щоб поховати правду?» – промовляє слоган серіалу, а назва недвозначно підказує, що часу загалом потрібно зовсім небагато. Зав’язкою для серіалу стане загибель темношкірого підлітка під колесами поліцейської машини. І нехай вас не вводить в оману статуя Свободи, аура fake news і міжрасова напруженість – «Сім секунд» засновані на сюжеті фільму «Майор», знятого Юрієм Биковим і спродюсованого Олексієм Учителем. Чи вдасться американській студії перенести на свій ґрунт дух недбалості і свавілля – питання навіть цікавіше, ніж те, чи вдасться американському поліцейському приховати правду.
лютого
«Примарна вежа
» (The Looming Tower)
У головних ролях: Тахар Рахім, Джефф Деніелс, Пітер Сарсгаард
Виробництво: Hulu
«Примарна вежа» обіцяє стати головним серіалом сезону, що оповідає про реальні події. У 10-серійному шоу йтиметься про діяльність антитерористичних підрозділів ФБР і ЦРУ – і про те, чому їх зусилля не змогли запобігти головній американській трагедію 2000-х: атаці на вежі-близнюки 11 вересня. Відповідь на це запитання дещо передбачувана (очевидно, тому що підрозділи більше воювали один із одним, ніж проти Аль-Каїди), але особи творців серіалу обіцяють влаштувати справжній бенкет для конспірологів і просто любителів розслідувань. Наприклад, режисер Алекс Гібні запам’ятався викривальними документальними фільмами про саєнтологію («Мара») і сексуальні злочини в Католицькій церкві («Моя найбільша вина: тиша в храмі божому») – кожна зі стрічок удостоїлася трьох премій «Еммі».